ساعت: ۱۹:۳۹:۵۶
|
امروز: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 37940
تاریخ مخابره: یکشنبه ۵ آذر ۹۶
زمان مخابره: ۹:۳۱
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت:
تنها راه حل برون رفت از این بحران را حضور در جمع دانشجویان و پاسخگویی صادقانه و هم چنین همراهی و همدلی با دانشجویان می باشد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت در پی اتفاقات اخیر دانشگاه صنعت نفت اعلام کرد:این دانشگاه محل حضور افرادی است که بعضا حرف آنها در وزارت خانه خریدار دارد، اگر جناب دکتر می داند حضور ایشان موثر نیست و کسی به حرف ایشان توجهی ندارد ماندنش درپست ریاست شرعا هم اشکال دارد و هیچ مانعی درکناره گیری ایشان نیست.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم “، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت پیرامون وقایع اخیر دانشگاه صنعت نفت بیانیه صادر کرد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

 

“افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.”     《امام خامنه ای》

 

تاریخ جنبش دانشجویی این کشور همواره نشان داده است که دانشجویان عزیز این کشور ، پشتیبان و وفادار به کشور و این نظام و انقلاب بوده اند.

 

توجه گردد که مسول و دلسوز انقلاب درهرجایگاهی اعم از وزارت یا ریاست و یا قضاوت ؛ کسی است که ضمن غنا بخشیدن به فضای دانشگاه هم ازنظر علمی آموزشی و هم ازنظر فرهنگی، اجتماعی؛ کادر و پرسنل تخصصی خود را از دانشگاه ها تامین نماید نه اینکه سراغ افراد سودجو برود.

 

این سیل خدعه ها و ستم هایی که در حق دانشجویان دانشگاه صنعت نفت [چه از خارج و چه داخل دانشگاه] روا داشته شده، سبب شده تا بارها از طرق مختلف اعتراض خود را نسبت به سیر نزولی دانشگاه و شرایط اسفبار آن و همچنین وضعیت مبهم و نامشخص استخدامی گروه الف دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت را به گوش مسئولین وزارت نفت و دانشگاه برسانند. هم جناب وزیر نفت و هم ریاست دانشگاه بدانند این بی توجهی به قانون اعم از قانون وزارت علوم و آموزش عالی و هم ندیدن قشر روشنفکر و متفکر و پیش برنده دانشگاه نه تنها ضربه به آینده جوانان این مرزوبوم است بلکه خود ضربه ای بزرگ به صنعت نفت و ارتباط بین صنعت ودانشگاه و چهره نیروهای جوان انقلابی در عدم توانایی به جذب و میدان دادن به نخبگان و جامعه نخبگانی است. مسئولین باید بدانند که ریاست یا وزارت محل اعمال سلیقه ها و باند بازی وجناح بازی و معامله شخصی نیست. اعمال سلیقه یعنی ظلم به انقلاب و امید و آرزوها و اهداف غایی آن است.

 

کسی اجازه ندارد در مسند مسولیت؛ شانه خالی کند و سیاست های غلط مسئولین بالادستی خود را اجرا کند. اجرای اسناد بالادستی فقط در صورتی لازم ‌الاجرا هستند که منطبق با اصول و شاخص های انقلاب اسلامی باشد.

 

بسیج دانشجویی که حافظ اصول و دستاوردهای انقلاب اسلامی در دانشگاه ها و مطالبه گر حقوق حقه دانشجویان است اجازه نداده و نمی دهد در مسند ریاست بر دانشگاه به کسی ظلم شود و حق کسی خورده شود. بسیج دانشجویی بارها و بارها بصورت مکتوب و شفاهی، مطالبات دانشجویان مبنی بر حضور آقای رئیس در بین دانشجویان و مطالبه جدی حقوق آنها را ازشخص وزیر را به ایشان متذکر شده است، لیکن متاسفانه ایشان و مشاورانشان بر این باور بوده اند که این خواست تنها عده ای قلیل است که به دنبال استعفای ایشان هستند و نصیحت ناصحان دلسوز دانشگاه را نشنیده گرفتند. ضمنا این دانشگاه محل حضور افرادی است که بعضا حرف آنها در وزارت خانه خریدار دارد، اگر جناب دکتر می داند حضور ایشان موثر نیست و کسی به حرف ایشان توجهی ندارد ماندنش درپست ریاست شرعا هم اشکال دارد و هیچ مانعی درکناره گیری ایشان نیست.

 

عدم پیگیری مناسب مجموعه ی مدیریتی دانشگاه و انتقاد ناپذیری شخص آقای رئیس و عدم حضور ایشان طی دو سال اخیر در فضای دانشجویی کار را به وضعیت کنونی و برقراری تجمعات گسترده در سطح دانشگاه رسانده است.

 

جناب آقای هاشمی!

گویا جنابتان هنوز هم تمایل ندارید خواسته‌های دانشجویان را که از شما می خواهند در میان شان حضور یابید را بشنوید و درخواست های آنان را در نجات دانشگاه نفت پیگیر باشید.

 

بزرگترین آفت مدیریت، عصبیت مزاج و لجاجت های گاها کودکانه می باشد که در برخوردهای تان به وفور دیده می شود.

 

متاسفانه جنابعالی به جای اجابت خواسته ی به حق دانشجویان و پاسخگویی به ایشان، با برخوردهای مکرر انضباطی، حراستی و آموزشی نه تنها به حل موضوع کمک نکرده اید، بلکه به التهاب و تشنج فضای دانشجویی دامن زده اید.

 

بسیج دانشجویی ضمن دعوت به حفظ آرامش دانشجویان و پرهیز از حرکت های ناشایست و حرکت در مسیر قانون، بار دیگر یادآور می شود تنها راه حل برون رفت از این بحران را حضور جنابعالی در جمع دانشجویان و پاسخگویی صادقانه و هم چنین همراهی و همدلی با دانشجویان می باشد.

امید است این بار نصحیت های خناسان و بدخواهان دانشگاه را وانهاده و نصیحت های از سر دلسوزی را شنوا باشید.

 

 

والسلام علی من اتبع الهدی

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا