ساعت: ۲۰:۲۴:۵۶
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, سیاسی, وزارت علوم
کد خبر: 37634
تاریخ مخابره: شنبه ۶ آبان ۹۶
زمان مخابره: ۱۳:۴۷
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم":
فردا؛ جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی نیرو و علوم

جلسه بررسی برنامه و صلاحیت وزیران پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری فردا با حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه بررسی برنامه و صلاحیت آقایان رضا اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو و منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری را در دستور کار خود دارد.

 

به گفته سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، رئیس جمهور نیز در این جلسه حاضر خواهد شد.

 

براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در بررسی برنامه و صلاحیت وزرای پیشنهادی، رئیس جمهور دو ساعت فرصت صحبت و دفاع از وزرای پیشنهادی را خواهد داشت.

 

در ادامه برای هر یک از وزرای پیشنهادی دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص برنامه‌ها و صلاحیت هر یک از آن‌ها خواهند پرداخت.

 

سپس هر یک از وزرای پیشنهادی به مدت ۳۰ دقیقه فرصت دفاع از خود را خواهند داشت.

 

همچنین پیش از رأی گیری که به صورت مخفی و از طریق ریختن آرا در گلدان‌ها صورت خواهد گرفت رئیس جمهور می‌تواند بخشی از فرصت دو ساعته خود را در آخر جلسه استفاده نماید.

 

شایان ذکر است رئیس جمهور وزیر پیشنهادی علوم را در زمان اعلام اسامی وزرای کابینه در مرداد امسال به مجلس ارائه نکرد.همچنین حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو نیز نتوانست اکثریت آرای مجلس را برای تصدی وزارت نیرو کسب کند.

 

رئیس جمهور پس از آن، ضمن اینکه باید برای این دو وزارتخانه سرپرست معرفی می‌کرد سه ماه نیز فرصت داشت تا وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.

 

یکشنبه هفته گذشته نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد معرفی آقایان رضا اردکانیان و منصور غلامی به عنوان وزرای پیشنهادی نیرو و علوم از سوی آقای لاریجانی در صحن علنی قرائت شد.

 

پس از آن اعلام شد که مجلس شورای اسلامی یکشنبه این هفته جلسه رأی اعتماد را برگزار خواهد کرد.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا