ساعت: ۱۷:۲۲:۴۱
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, وزارت علوم
کد خبر: 37590
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۳ آبان ۹۶
زمان مخابره: ۱۱:۰۱
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی:
وزارت علوم مدافع حذف واژه غیرانتفاعی است

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی گفت: تمام اقدامات از جانب ما برای پیگیری حذف واژه غیرانتفاعی صورت گرفته و وزارت علوم نیز مدافع این مسئله است، اما در شورای انقلاب فرهنگی هنوز نوبت به رسیدگی این موضوع نشده و قرار شده در جلسه آینده این شورا تصویب شود که اگر این اتفاق بیافتد، تحولی بزرگی برای موسسات آموزش عالی غیردولتی خواهد بود.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، دکتر محمد حسین طیرانی، امروز دوم آبان ماه در نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی منطقه ۹ که به میزبانی موسسه آموزش عالی مشهد برگزار شد، در ابتدا درگذشت دکتر سرافراز یزدی، استاد فقید دانشگاه فردوسی مشهد را تسلیت گفت و اظهار کرد: باید نامه‌ای به منظور افزایش اختیارات موسسات آموزش عالی در کمیسیون موارد خاص به وزارت‌ علوم ارسال شود. همچنین باید آمار دانشجویان موسسات آموزش عالی غیردولتی منطقه ۹ در وزارتخانه منعکس گردد تا در سال‌های آینده متناسب با ظرفیتمان به ما دانشجو اختصاص داده شود.

 

وی با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی منطقه ۹ باید به صورت جدی پیگیری شود، افزود: از این پس باید امکانات و آزمایشگاه‌های خود را ارتقاء دهیم تا بتوانیم به آموزش عالی کشور خدمت کنیم.

 

پذیرش بیش از ۱۷ هزار دانشجو در موسسات آموزش عالی غیردولتی منطقه ۹

 

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی با اعلام اینکه بیش از ۱۷ هزار دانشجو در تمامی مقاطع در موسسات  آموزش عالی منطقه ۹ طی سال تحصیلی جدید پذیرش شده‌اند، عنوان کرد: امسال با توجه به تقاضای هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۹ بین یک تا دو رشته به مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی آن‌ها اضافه شده است.

 

طیرانی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون تخلفی از جانب هیچ یک از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی منطقه ۹ گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: ما همواره به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی تاکید می‌کنیم که بیش از آنکه توسط مقامات موردارزیابی قرار بگیرند، ارزیابی از عملکرد خود داشته باشند و ایرادات را برطرف کنند تا اگر نظارتی از جانب وزارت علوم  صورت گرفت از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

 

وی یادآور شد: هر گونه برنامه‌ای مبنی بر تغییر موسسات آموزش عالی غیردولتی به دانشگاه به سیاست‌های وزیرجدید علوم باز می‌گردد.

 

در ادامه این جلسه، دکتر علی حائریان اردکانی ، عضو شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و رییس دانشگاه صنعتی سجاد، بر پیگیری افزایش میزان وام کمک شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد.

 

دکتر خلیل مطلب زاده، نماینده شورای منطقه ۹ اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و رییس موسسه آموزش عالی تابران مشهد نیز در پایان گفت: نقش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در راستای محقق شدن اصل ۴۴ قانون اساسی بسیار حایزاهمیت است.

 

وی یادآور شد: دکتر منصور غلامی، گزینه معرفی شده وزارت علوم از سوی دولت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، بتواند گام‌های موثری در خصوص حمایت از دانشگاه‌های غیر دولتی در راستای منویات مقام معظم رهبری و رییس جمهوری با توجه به نقش موثر این دانشگاه‌ها در بهبود کیفیت آموزش عالی، افزایش اشتغال و کار آفرینی بردارد.

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا