ساعت: ۰۶:۴۳:۱۳
|
امروز: پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, وزارت علوم
کد خبر: 37461
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۶ مهر ۹۶
زمان مخابره: ۹:۳۰
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
رییس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد
بهبود فضای خوابگاهی در سال جاری با اختصاص ۵۷ میلیارد تومان

مشاور وزیر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص ۵۷ میلیارد تومان اعتبار برای بهبود فضای خوابگاهی در سال جاری توسط این صندوق خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، مهندس ذوالفقار یزدان مهر در مراسم افتتاح خوابگاه  مدرن و چند منظوره دانشگاه الزهرا  با بیان اینکه ­از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه دانشجویان برای بهبود فضای خوابگاهی تخصیص داده شده است، گفت: در برنامه پنجم ساخت خوابگاه ممنوع بود و متأسفانه ۴۰۰ هزار مترمربع کمبود خوابگاهی ایجاد شد که خوشبختانه با کمک دولت و مجلس توانستیم در برنامه ششم با هم افزایی صندوق رفاه دانشجویی و سازمان برنامه و بودجه، اعتبار مناسبی در بودجه سال ۹۶ تخصیص  دهیم.

 

وی با بیان اینکه این بودجه در اختیار صندوق رفاه دانشجویان قرار گرفته است افزود:  ساز و کار بودجه تخصیصی از طریق هیأت امنا به تصویب رسید و هم اکنون در طول برنامه ششم آمادگی داریم که ۲۰۰ خوابگاه از سوی بخش خصوصی و خیران ساخته شود و کل تسهیلاتی که از بانک دریافت می کند سود بانکی را صندوق رفاه تا ۱۰۰ درصد پرداخت می کند، همچنین پرداخت اقساط تسهیلات بانک از محل دریافت اجاره از دانشجویان انجام که پس پایان اقساط دانشگاه صاحب یک خوابگاه خوب می شود.

 

مهندس یزدان مهر با اشاره به اینکه خوابگاه گلستان ششم دانشگاه الزهرا یکی از خوابگاه های مدرن چند منظوره است که استاد سرا و محل اسکان دانشجویان خارجی دارد، اظهار کرد: در سال ۹۴ خوابگاه ها رتبه بندی و اجاره بها تعدیل شد و با برنامه ریزی خوابگاه ها به سطوح بالاتر ارتقاء می یابد تا شاهد بهبود فضای خوابگاهی باشیم.

 

مشاور وزیر علوم افزود:در سال ۹۴ حدود ۶۵ خوابگاه وضع اورژانسی داشت که در آستانه تعطیلی بود و خوشبختانه با تأمین اعتبار از محل درآمد اختصاصی صندوق توانستیم خوابگاه رتبه ۵ را به سطوح بالاتر ارتقاء دهیم.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: تابستان امسال از همه دانشگاه ها بازدید کردیم و با تأمین اعتبار لازم، ۵۰۳ خوابگاه سطوح ۲، ۳ و ۴ را بازسازی، بهسازی و زیباسازی کردیم که سطح این خوابگاه ها ارتقا یافت.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا