ساعت: ۱۳:۲۷:۲۱
|
امروز: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 37141
تاریخ مخابره: سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶
زمان مخابره: ۰:۲۷
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم":
حواشی اردوی جهادی شهید گودرزی دزفول از زبان شاهدان عینی

یک گروه بسیجی برای کمک به مردم در مناطق محروم بدون هیچ چشمداشت مالی و زحمت برای دستگاههای مسئول عازم این اردوی جهادی می شوند تا شاید کم کاری برخی دستگاه‌ها را جبران کنند. اما این همه ماجرا نیست.

به گزارش گروه دانشگاه موج چهارم”، در پی انتشار اخباری  مبنی بر دستگیری گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برای مشخص شدن جوانب مختلف این اتفاق خبرنگار موج چهارم  با برخی از شاهدان عینی گفتگو کرده است. متن ذیل حاصل این گفتگوهاست.

 

روز ۲۶ شهریور ماه همزمان با انجام سایر عملیات های عمرانی، پزشکی و آموزشی جهادی  گروه جهادی شهید گودرزی در مناطق و روستاهای محروم دزفول که به همت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول صورت گرفته بود، با هماهنگی مسئول خانه بهداشت روستای بنه حاجات تیمی متشکل از یک پزشک متخصص طب سنتی و طب سوزنی به همراه سه نفر پرستار که شامل دو نفر تکنسین اتاق عمل از دانشگاه علوم پزشکی تهران و یک نفر از دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به همراه خبرنگار دزفول دی که به صورت داوطلب در این اردو جهادی حضور داشته اند و در روز پایانی خدمت خود بودند.

 

طبق مستندات نزدیک به ۲۶۰ نفر از مردم مستضعف این منطقه با تلاش ها و کمک این گروه مداوا شدند و سه نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند و افراد متقاضی زیادی جهت ویزیت و درمان به کمک طب سوزنی متخصص این تیم جهادی ثبت نام شده بود.

 

2

طبق اذعان مسئول خانه بهداشت روستای بنه حاجات به دلیل آلوده بودن خانه بهداشت روستاهای اطراف تیم جهادی مذکور در مساجد اقدام به خدمت رسانی می کرد به همین دلیل در روستای بنه باغه تیم پزشکی در مسجد امام جواد علیه السلام حضور پیدا کرد.

 

بیماران آقا در صحن و قسمت برادران و بیماران خانم در قسمتی از مسجد که برای خواهران تعیین شده بود حاضر بودند و از خدمات تیم پزشکی بهره می بردند.

 

در حوالی ساعت ۱۰ صبح گروهی که خود را بازرس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نامیدند به همراه ماشین نیروی انتظامی در محل حاضر و در مسجد ورود ناگهانی می کنند. سر تیم بازرسی در بدو ورود بدون ارائه مدارک شناسایی و مجوزات لازم مبنی بر معرفی خود و گروه همراهش گفت که به ما اطلاع دادند اینجا کار غیر قانونی صورت می گیرد و به گمان خود برای گرفتن سند شروع به فیلمبرداری از محل کردند. در این حین وقتی پزشک تیم مداوای بانوان بود قصد ورود به قسمت خواهران کرد که با مقابله خواهران جهادی شدند که البته با برخورد فیزیکی بازرس مواجهه شد مساله ای که با وجود شاهدان متعدد منکر آن شد.

 

شخص مذکور به مردم روستا گفت که شما چطور مطمئن به این گروه هستید شاید داعشی باشند و با این گفتار مردم را مردد و ناراحت کرد و از مسجد بیرون رفتند.

 

در ادامه ضمن تهدید پزشک تیم مبنی بر باطل کردن مجوز آن و پرستاران هم آن را که دانشجو پزشکی هستند تهدید به نقره داغ کردن کرد.

 

پزشک تیم از حضور تیم بازرسی استقبال کرد. چیزی که در ظاهر نشان از اهمیت سلامت و بهداشت اهالی منطقه برای مسئولین است ولی چیزی که ارزش کار دانشگاه علوم پزشکی دزفول را نزول داد رفتار ناپسند و غیر حرفه ای تیم منتسب به دانشگاه بود.

 

برای مدت زمانی از خروج تیم جهادی و تیم پزشکی جهت ایزوله کردن دستگاه ها و ملزومات پزشکی خود به بهانه واهی و خنده دار فرار کردن جلوگیری به عمل آمد (فاصله این روستا تا محل اسکان گروه ۲۵ کیلومتر است).

 

با اطلاع و حضور جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دزفول در محل که سعی در آرام کردن اوضاع را داشت و خواستار معرفی و احتمالا مجوز ورود آن ها را  داشت که  با لفاظی ها بی مورد نماینده گروه بازرسی روبرو شد و از این کار امتناع کرد.

 

علی رغم سعی و تلاش مبنی کنترل اوضاع از سوی مسئولین ارودی جهادی ولی با اصرار و پافشاری فرد مذکور ادامه روند کار در کلانتری منطقه پیگیری شد.

 

در کلانتری هم پیرو این اتفاق شکایت نامه ای علیه تیم بازرسی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تهیه و تنظیم شد.

 

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا