ساعت: ۱۳:۲۷:۳۳
|
امروز: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 37136
تاریخ مخابره: دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶
زمان مخابره: ۱۹:۱۵
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم":
بیانیه شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در پی اتفاقات اخیر پیرامون بازداشت تیم پزشکی و تعدادی از جهادگران گروه جهادی شهید محمد گودرزی

این سنگ اندازی ها و ایجاد خلل در امر فعالیت برنامه های جهادی صراحتا خلاف منویات مقام معظم رهبری و خلاف مصوبات مجلس شورای اسلامی که در راس امور است، می باشد.

به گزارش گروه دانشگاه موج چهارم”، شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در پی اتفاقات اخیر پیرامون بازداشت تیم پزشکی و تعدادی از جهادگران گروه جهادی شهید محمد گودرزی که توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول  صورت گرفت بیانیه ای طی متن ذیل منتشر کرد.

 

بسمه تعالی

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَهً /نساء آیه ۹۵

خدا مجاهدان (فداکار) به مال و جان را بر بازنشستگان (از جهاد) بلندی و برتری بخشیده

 

حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی واحد دزفول با برگزاری بیش از ده ها اردو جهادی در کارنامه خود و اخیرا به عنوان برگزیده نمونه جهادی استان خوزستان در جشنواره مالک اشتر تا کنون افتخار خدمت رسانی در مناظق محروم و مظلوم  روستایی را در سطح استان داشته است.

 

عمده فعالیت های جهادی شامل انجام پروژه های عمرانی ، خدمات درمانی و بهداشتی و آموزشی و فرهنگی بوده است که در برنامه آخر این گروه جهادی در بخش چغامیش شهرستان دزفول، در روستاهای ( شنگر، سیدنور، خیبر، بهشتی، بنه باقر، بنه حاجات و …) صورت پذیرفت، تکمیل ۸ پروژه عمرانی، رنگ آمیزی مدارس و مساجد، ویزیت و درمان بیش از ۳۰۰ بیمار و آموزش موارد بهداشتی بانوان، انجام فعالیت های فرهنگی اعم از برگزاری جشن غدیر و ایستگاه های صلواتی و جلسات قرآن و … و برنامه های آموزشی که شامل کلاس کارآفرینی و درسی صورت گرفت.

 

نظر به فرمان امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل بسیج سازندگی و سخنان مقام معظم رهبری (مدظله) در حمایت و پشتیبانی کلیه مراکز دولتی از جهادگران در راستای رفع محرومیت که بعضا از کم کاری و بی مسئولیتی مدیران نشات میگیرد، جای  بسی تاسف دارد که در شهری که هنوز رنگ محرویت  و مظلومیت  در مناطق روستایی دیده می شود اینچنین به روزنه های امید مردم و تقویت کننده انگیزه برای تداوم زندگی در جوامع روستایی و مناطق محروم که همان گروه های جهادی هستند برخورد زشت و زننده ای صورت میگیرد.

 

این سنگ اندازی ها و ایجاد خلل در امر فعالیت برنامه های جهادی صراحتا خلاف منویات مقام معظم رهبری و خلاف مصوبات مجلس شورای اسلامی که در راس امور است، می باشد.

 

از طرفی، بی‌توجهی مسئولین ارگان‌ها به اردوهای جهادی و جهادگران(علیرغم وعده‌های قبلی خود مسئولین) قصه‌ تأسف برانگیزی دارد که اگر بخواهیم عملکرد تک‌تک ارگان‌ها را – حتی نهادهایی که عنوان انقلابی بودن را یدک می‌کشند- بررسی کنیم، مثنوی هفتاد دفتر خواهد بود.

 

متاسفانه در جریان بازداشت تیم پزشکی و تعدادی از جهادگران گروه جهادی شهید محمد گودرزی که توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت لازم دانستیم در جواب بی احترامی مسئولین مربوطه و تهمت های وارده توضیحاتی را به اختصار به استحضار عموم رسانیم.

 

در مرحله اول با اشاره به اینکه گروه های جهادی با مجوز و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب گروه های دانشجویی در مناطق محروم، حاضر به خدمت رسانی میشوند،  باید به این نکته اشاره کرد که بر اساس ماده۳ آیین نامه اردوهای هجرت مصوبه ۲۴/۳/۸۵ در قانون اساسی مجوز انجام کلیه امور بهداشتی و درمانی آموزشی و عمرانی برعهده گروه های جهادی واگذار شده است فلذا در هیچ کجای قانون به اخذ مجوز فعالیتی از ارگان های دولتی علی الخصوص معاونت درمان جهت انجام امورات درمانی، ذکر نشده است.

 

ثانیا تیم پزشکی گروه جهادی شهید گودرزی دزفول با همکاری هلال احمر و هماهنگی کلیه خانه های بهداشت و درمان روستایی در منطقه حاضر شده است،  به طوری که تیم بازداشت شده بوسیله خودرویی که توسط خانه بهداشت روستای بنه حاجات هماهنگ شده بود، جهت ارائه خدمات در منطقه جاضر میشود.

 

این درحالیست که پزشکان تیم جهادی به علت نبود حداقل استاندارد های بهداشتی در خانه های بهداشت، بالاجبار جهت ویزیت و درمان در مساجد و مدارس مستقر میشدند.

 

ثالثا، بنابر قوانین سازمانی گروه های جهادی و با توجه به مجوزات اخذ شده توسط کلیه گروه های جهادی، هرگونه ورود و دخالت سازمانی بدون هماهنگی قبلی در فضای فعالیتی جهادگران ممنوع و حق برخورد با متخلفین را محفوظ میدارد. لذا توهین و برخورد بازرسانی که شئونات ابتدایی اخلاقی را رعایت ننمودند با مدیریت آرام مسئولین بسیج همراه بود.

 

در جواب جوابیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول به خبربازداشت جهادگران که حتی در متن نگارشی از رعایت اخلاق حرفه ای رسانه ای و لااقل رعایت شأن یک «بخش دولتی رسمی» امتناع نموده اند باید گفت:

 

–  ورود غیر قانونی و هماهنگ نشده به حریم گروه جهادی شهید محمد گودرزی

–  ورود به زور به حریم درمانی بانوان و هل دادن خواهران بسیج دانشجویی و فیلم برداری از فضای خواهران

–  عدم ارائه کارت شناسایی به مسئول جهادی حاضر در صحنه

–  بی احترامی و توهین های مکرر به گروه جهادی و تهدید پزشک و تیم پزشک درمانی

–  ایجاد رعب و وحشت در بین بیماران و مردم منطقه و تشویش اذهان عمومی

–  بازی با حیثیت سازمان بسیج در بین عموم

و موارد تخلفی دیگر که اسناد و شهود آن حاضر هستند قابل ذکر میباشد.

 

در پایان در ادامه ی تذکرات برادرانه و متعدد پیشین نسبت به عملکرد غیرحرفه ای بازرسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول که نمایندگی دولت محترم را به دوش میکشند باید گفت:

 

بسیج دانشجویی علاوه بر حفظ حق قانونی خود در برگزاری اردوهای جهادی مستقل با مسئولیت کارگروه جهادی بسیج دانشجویی، کما فی السابق، ضمن اعلام حمایت چندین باره از هر حرکت جهادی در جهت اهداف بلند اردوهای جهادی مبنی بر خودسازی خدمت رسانان و محرومیت زدایی از مستضعفین و محرومان مردم، به عنوان با سابقه ترین متولی «اردوهای جهادی دانشجویی» در دانشگاه و با توجه به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در تبیین وظایف آن، بر خود واجب می داند که از حدود مقدس و شأن منیع فریضه ی جهاد –و به تبع آن، اردوهای جهادی- صیانت کند و به عنوان ضابط قانون در این مورد نیز به وظیفه ی خود عمل خواهد کرد و بدون شک سنگ‌اندازی مدیران بی‌تقوا و ناکارآمدی مسئولین نالایق و دستگاه‌های تنبل، در عزم آن‌ها هیچ خللی وارد نخواهد کرد؛ چرا که “عاقبت از آن پرهیزگاران” است.

 

بدیهی است که تخلفات و تشنجات ایجاد شده توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول تا بدست آمدن نتیجه مطلوب از سوی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول قابل پیگیری می باشد.

 

و من الله توفیق

شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

 

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا