ساعت: ۱۷:۲۸:۳۱
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 36568
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶
زمان مخابره: ۱۵:۰۸
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه فرهنگی اجتماعی "موج چهارم"
پرونده ویژه روز “عرفه”/”عرفه” در کلام امام خامنه ای (مدظله)/فضیلت “روز عرفه”/اعمال و ادعیه روز “عرفه”/متن، صوت و نرم افزار دعای “عرفه”

عرفه، دلکده ‏اى است وسیع که روشنی اش را هزاران قلم هم نمی ‏توانند بنگارند. هر کسى در این روز می آید و کلمات پر از اشک خود را از لابه‏ لاى نیایش چند صفحه‏اى عشق بیرون مىی کشد. زیباترین جشن رهایى زیر این چرخ کبود، ساعات خوش اشک‏ریزى است. شاید بتوان گفت لحظه تولد فلسفه اشک، عصر عرفه است. نام بهارى عرفه نسیمى است که غبار رنج‏ ها را از دل می ‏زداید.

به گزارش گروه فرهنگی اجتماعی “موج چهارم”،روز عرفه، تفسیر آشکارى را رو به دل ‏ها می گشاید و می گوید که حسین علیه‏ السلام از کدام سرچشمه عرفان مىی نوشید، که آن چنان با لب تشنه در کربلاى پر بلا شهید می شود. آب‏ هاى همه دریاها، اشک‏ هاى همه چشم‏ ها، چه‏ قدر پر حسرت‏ اند در برابر دریا دلى حسین علیه‏ السلام!

زیباترین جشن رهایى زیر این چرخ کبود، ساعات خوش اشک‏ریزى است. شاید بتوان گفت لحظه تولد فلسفه اشک، عصر عرفه است. نام بهارى عرفه نسیمى است که غبار رنج‏ها را از دل می ‏زداید.

عرفه، ما را به یاد رأفت حسین و رحمت خدا می اندازد. هر کس با کوله‏ اى از دغدغه‏ هاى نگفته و زمزمه‏ هاى پنهانى، رو به سمت ساعت ‏هاى بخشودگى می آید. روز عرفه، روز اقتدا به واژه‏ هاى پر سوز حسین علیه‏ السلام است و دل، اشتغال دیگرى جز تطهیر نخواهد داشت.

در این پرونده سعی شده هر آنچه یک مخاطبین و همراه گرامی برای این روز نیاز دارند گردآوری گردد. ضمن آرزوی قبولی عبادات التماس دعای خیر از شما مومنین را داریم.

“عرفه” در کلام امام خامنه ای (مدظله)

فضیلت “روز عرفه”

اعمال و ادعیه روز “عرفه”

متن، صوت و نرم افزار دعای “عرفه”

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا