ساعت: ۱۷:۳۵:۴۸
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 36466
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۸ شهریور ۹۶
زمان مخابره: ۸:۴۲
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم"
دکتر ولایتی: افرادی که می‌خواهند با دانشگاه آزاد کار کنند باید به نظام و قانون اساسی احترام بگذارند

دکتر علی اکبر ولایتی: شنیده‌ام برخی در کلاس‌های دانشگاه آزاد به گونه‌ای صحبت می‌کنند گویا یک ضد انقلاب در کلاس است، ما این را قبول نداریم. هرکسی می‌خواهد با ما همکاری کند باید به حکومت، قانون اساسی و نظام احترام بگذارد.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در همایش تحول علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شنیده‌ام برخی در کلاس‌های دانشگاه آزاد به گونه‌ای صحبت می‌کنند گویا یک ضد انقلاب در کلاس است، ما این را قبول نداریم.

وی افزود: هرکسی می‌خواهد با ما همکاری کند باید به حکومت، قانون اساسی و نظام احترام بگذارد.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در دانشگاه آزاد نباید علیه انقلاب تبلیغ شود، اظهار داشت: من هیچ دریافتی مادی در دانشگاه ندارم و نمی‌خواهم، این را وظیفه می‌دانم که باشم و خدمت کنم.

ولایتی اضافه کرد: بیش از پنجاه درصد محصولات فرهنگ و تمدن اسلامی برای ایران است، علوم پزشکی شرایط خاص و متفاوتی دارد موضوع آن انسان است و اگر نقصی هم هست باید اصلاح شود. ما باید عینا موازین وزارت بهداشت را رعایت کنیم تا در ارزیابی‌ها دچار مشکل نشویم.

وی گفت: نمی‌توان مدرک پزشکی را با مکاتبه و پارتی بازی دریافت کرد، پزشک با جان مردم سر و کار دارد، امروز ساده‌ترین انسان‌ها هم هوشیارند و می‌فهمند پزشک ماهر کدام است.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد افزود: یک اشتباه کوچک در پزشکی خطرات بزرگی را می‌آفریند، نباید در دانشگاه آزاد در پزشکی کم بیاوریم، باید از علوم پایه شروع کنیم اگر علوم پایه استاندارد نداریم از جاهای دیگر بخواهیم بیایند درس بدهند. علوم پایه را جدی بگیریم، هر کس سواد علوم بالینی ندارد را معرفی نکنیم بگذاریم سطح دانشگاه آزاد بالا برود، در استاد و متخصص کم نگذارید، با طبیب عمومی که نمی‌شود دروس تخصصی را تدریس کرد.

وی گفت: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید در به کارگیری اساتید دقت کنیم چه کسی می‌گوید اساتید غیر دانشگاه آزاد را به کار نگیریم؟ این حرف بیخودی است، باید از اساتید برجسته که وقت کافی دارند استفاده کنیم.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد عنوان کرد: یکی از مشکلات ما این است که تخصص و فوق تخصص بیش از حد رواج پیدا کرده ولی آیا ما پزشک پزشک داخلی نمی‌خواهیم؟ در حال حاضر جراح عمومی به ندرت وجود دارد؟

ولایتی اظهار داشت: هزینه‌های تاسیس بیمارستان بالاست و ما نمی‌توانیم آن را تأمین کنیم، جزء طرح تحول سلامت هم نیستیم، باید با نهاد تامین اجتماعی کمک کنیم و در این رابطه به نتیجه مناسب برسیم.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: مسئولان دانشگاه آزاد درصدد هستندبا انعقاد قراردادی با سازمان تامین اجتماعی در راستای رفع مشکلات بالینی بیمارستان‌ها و واحدهای پزشکی این دانشگاه اقدام کنند. وی افزود: مذاکراتی با سازمان تامین اجتماعی شده است که امیدوارم به زودی به نتیجه رسد تا دانشگاه با تامین مسائل آموزشی از دغدغه‌های مالی بیمارستان‌ها و واحدها فارغ شود و با کمک واحدهای غیر پزشکی، دانشجویان و اساتید بخش پزشکی را در این حوزه تقویت کنیم.

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا