ساعت: ۱۷:۳۷:۲۱
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, وزارت علوم
کد خبر: 36462
تاریخ مخابره: سه شنبه ۷ شهریور ۹۶
زمان مخابره: ۱۱:۴۳
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم"
دکتر یزدان پناه:علمی‌ترین نهاد کشور قربانی سیاسی‌ترین رفتارها است.

وزارت علوم باید طلایه‌دار شکوفایی علمی کشور، شور، نشاط اجتماعی و فرهنگی سالم باشد. ادامه روند فعلی و شرایط حاکم در وزارت علوم ضمن اینکه دستگاه تنفس آن را از کار خواهد انداخت، موتور دانشگاه‌ها را نیز خاموش خواهد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، کیومرث یزدان‌پناه عضو هیات علمی دانشگاه تهران ضمن انتقاد از بی ثباتی در وزارت علوم بیان داشت: وزارت علوم قربانی تفکرات افراطی درون سیستمی است و این جای تأسف دارد. تأسف بیشتر اینکه علمی‌ترین نهاد کشور قربانی سیاسی‌ترین رفتارها است.

وی ادامه داد: سیاست و شطرنج‌بازی با وزارت علوم در طول تاریخ پیدایش بشر بی سابقه است. وزارت علوم سرآمد همه وزارت‌خانه‌ها حتی وزارت‌خانه‌های اطلاعات و دفاع است لذا مرکز فرماندهی علمی کشور نباید چنین شرایط غم انگیزی را تجربه کند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: وزارت علوم باید نماد صلابت و بالندگی انقلاب باشد نه مرکز مخابره تنش و بگو‌مگوهای بی حاصل. قطعاً ادامه این روند غلط به اعتماد جامعه به ویژه جوانان و جامعه دانشگاهی آسیب جبران ناپذیری می‌زند.

یزدان پناه وزارت علوم را سنگر کهکشانی نظام دانست و گفت: این جایگاه مهم را باید همه درک کنند و اجازه حاکمیت جریان غیر عقلایی به وزارت علوم را ندهد. در حال حاضر وضعیت وزارت علوم به لحاظ بلاتکلیفی به حدی غم انگیز و دردناک است که استمرار شرایط قبلی و فعلی موجب وهن نظام است زیرا در حال حاضر خاص‌ترین وزارت خانه کشور گرفتار عام‌ترین رفتارهای غیر علمی شده است.

وی بیان داشت: وزارت علوم باید جریان ساز علمی و فناوری در کشور باشد نه جریان‌ساز سیاسی و سلطه القائات حزبی و کشمکش‌های فرهنگی و اجتماعی. دستگاه تنفس وزارت علوم خوب کار نمی‌کند و این وزارت‌خانه گرفتار سکسکه‌های بی‌مورد سیاسی است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: وزارت علوم باید طلایه‌دار شکوفایی علمی کشور، شور، نشاط اجتماعی و فرهنگی سالم باشد. ادامه روند فعلی و شرایط حاکم در وزارت علوم ضمن اینکه دستگاه تنفس آن را از کار خواهد انداخت، موتور دانشگاه‌ها را نیز خاموش خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مجموع مسائل و مشکلات ناشی از نداشتن وزیر و نوساناتی که در چهار سال گذشته این وزارتخانه تجربه کرد ایجاب می‌کند که دولت غیر سیاسی‌ترین، علمی‌ترین و بی‌طرف‌ترین فرد ممکن را برای سکان و هدایت وزارت علوم معرفی کند تا در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها شاهد خلاء مدیریتی در این نهاد استراتژیک نباشیم.

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

 

كلمات كليدي: ,

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا