ساعت: ۱۷:۲۶:۰۷
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, مهم ترین خبر ها, ویژه ها, یادداشت
کد خبر: 36411
تاریخ مخابره: یکشنبه ۵ شهریور ۹۶
زمان مخابره: ۲۰:۰۹
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه " موج چهارم " :
“کارخانه انسان ساز”، بی وزیر

در اهمیت دانشگاه همین بس که امام (ره) فرمودند: اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه اصلاح می شود.
امروز “کارخانه انسان ساز” بی وزیر است هر چند توسط سرپرستی آگاه به امورات و متن و روح دانشگاه هدایت می شود اما مشکلی که امروزه دیده می شود دغدغه است. که آمپر آن در جمع کثیری از مسئولین پائین آمده است.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، بهمن شهریاری مسئول ناحیه دانشجویی استان خوزستان در یادداشت خود اشاره کرد: وقتی گذری به جلسات دفاعیه وزرای دولت دوازدهم در مجلس طراز دولت بزنیم از نوع نگاه و دغدغه ها بر می آید که اراده هائی که به نمایش گذاشته شد اراده های پیش برنده و پیش رونده روح و متن انقلاب برای دانشجویی که قرار شد “مؤذن جامعه” باشد دیده نمی شود. امروزه دغدغه ها نسبت به ارتباط با دنیا بیشتر از دغدغه ها نسبت به تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و تبیین افق انقلاب و اسلام در دستگاه ها  و وزارت خانه های مربوط بوده است.

اسلام از ابتدا تاکنون در برابر هر دستور، احکام و مبانیش یک ضد دستور و انحراف توسط مخالفین و معاندین و دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن و انقلاب برنامه ریزی و صادر می شود.

 

هر کجا یک انسان انقلابی، دلسوز و اصلاح گر پا به عرصه گذاشت یک شخص، حزب، جریان  و یا گروهی به مبارزه با وی بر می خاستند و عَلَم مخالفت را در مقابل او بلند می کردند.

 

اصلاح امور زمانی محقق می شود که هم مسیر راست و درستی طراحی شده باشد که امروزه در قرآن تبین شده است (اهدنا صراه المستقیم) و هم مجری انقلابی و مسلمان که محکم ادامه دهد طوری که هم خط نگهدار و هم تبین کننده باشد. حال که به قول همه آدم ها، جناح ها و جریان ها، “دانشگاه کارخانه انسان ساز است” این کارخانه زمانی به تولید و ساختن انسان می رسد که همه جوانب در آن رعایت شود. (یا به قولی دیگر افراد انقلابی رشد همه جانبه کرده باشند.)

 

 

هم روح دانشگاه باید متناسب با متن و محتوای اسلام باشد و هم متن دانشگاه باید متانسب با روح اسلام و مبانی انقلاب باشد و این به دست غیر اتقلابیان، واداده ها و مغزهای پوسیده بر نمی آید. هر چند امروزه از همین مغز اجاره ای ها چه در داخل و چه در بیرون از این آب و خاک زیاد شنیده می شود که باید چنین بود و چنان البته بر همه روشن است که این اعمال و رفتار، مصارف داخلی، حزبی و جناحی دارد.

 

 

اما امروز “کارخانه انسان ساز” بی وزیر است هر چند توسط سرپرستی آگاه به امورات و متن و روح دانشگاه هدایت می شود اما مشکلی که امروزه دیده می شود دغدغه است. که آمپر آن در جمع کثیری از مسئولین پائین آمده است.

 

 

وقتی گذری به جلسات دفاعیه وزرای دولت دوازدهم در مجلس طراز دولت بزنیم از نوع نگاه و دغدغه ها بر می آید که اراده هائی که به نمایش گذاشته شد اراده های پیش برنده و پیش رونده روح و متن انقلاب برای دانشجویی که قرار شد “مؤذن جامعه” باشد دیده نمی شود. امروزه دغدغه ها نسبت به ارتباط با دنیا بیشتر از دغدغه ها نسبت به تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و تبیین افق انقلاب و اسلام در دستگاه ها  و وزارت خانه های مربوط بوده است.

 

 

به جناب دکتر ضیاء هاشمی عرض می شود که دانشگاه یک روحی دارد و یک متنی اگر روح را غیر از اسلام و ولایت و  متن را غیر از قرآن انتخاب کنید “تربیت” اتفاق نمی افتد و همه می دانیم که دشمنان این مرز و بوم فضای دانشگاه آرام و علمی؛ و دانشجوی مؤمن و انقلابی و پژوهشگر را طلب نمی کند بلکه وادادگی و دلدادگی به مظاهر غرب و هر چه غیر از انقلاب و اسلام هست را مطالبه و طراحی می نماید.

 

به آقای دکتر ضیاء هاشمی خیلی امید داریم اگر وامدار نباشند و آمادگی همکاری را برای انقلاب و اسلام داریم.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا