ساعت: ۱۷:۳۲:۴۹
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, فرهنگی اجتماعی, گفتگو, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 36394
تاریخ مخابره: یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶
زمان مخابره: ۱۲:۰۷
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه اجتماعی " موج چهارم " :
شرکت ۹۰۰ دانشجوی دختر و پسر دانشگاه‌های خوزستان در اردوهای جهادی

بهمن شهریاری مسئول بسیج دانشجویی خوزستان پیرامون اردوهای جهادی گفت: با توجه به اینکه دشمنی‌هایی در مسیر انقلاب به آن عارض می‌شود گروه‌های جهادی زیادی در بسیج استان خوزستان تشکیل شده است.

به گزارش گروه اجتماعی “موج چهارم”، نشست خبری حرکت های جهادی شهیدعلی هاشمی درسازمان بسیج دانشجویی استان تشکیل شدومسئول بسیج دانشجویی خوزستان عنوان کرد: انقلاب اسلامی در دهه چهارم شرایطی را پشت سر می‌گذارد که دشمنی‌های بسیاری بر آن عارض می‌شود.

 

بهمن شهریاری گفت: امروزه ما شاهد جانبازی برخی افراد برای انقلاب هستیم که نمونه بارز این افراد شهید محسن حججی است و برخی دیگر در حال جنا‌ح‌بازی در مسیر انقلاب هستند.

 

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ۲ سال اخیر به” عمل انقلابی” بیان کرد: امروز کارهای جهادی نه عمل دیپلماتیک است که می‌تواند کار انقلابی انجام دهد. کار جهادی و خدمت به محرومان همت همه را می‌طلبد.

 

شهریاری با بیان اینکه برخی افراد نیاز نظام را شناختند و انقلاب می‌کنند، تصریح کرد: امروزه بازی سیاسی جناح‌بازی آغاز شده که شایسته ملت نیست و این جناح‌بازی موجب امیدواری دشمن می‌شود.

 

وی عنوان کرد: قطار انقلاب اسلامی با سرعت پیش می‌رود اما تعدادی از این قطار پیاده می‌شوند که به صلاح نیست و برخی دیگر در مسیر سنگ‌اندازی می‌کنند و با سیاسی‌بازی سعی در کاهش سرعت حرکت قطار انقلاب هستند.

 

درادامه زاهد ممبینی معاون سازندگی بسیج دانشجویی استان خوزستان در این نشست با بیان اینکه ۲۵ گروه جهادی در قالب قرارگاه‌ها و گروه‌ها در تابستان ۹۶ اقدام به فعالیت می‌کنند، گفت: ۹۰۰ دانشجوی دختر و پسر از سراسر دانشگاه‌های استان در این حرکت شرکت دارند که از این تعداد ۵۰۰ دانشجو پسر و ۴۰۰ دانشجو دختر است. ۲۰ روحانی مبلغ امسال به مناطق محروم استان اعزام می‌شوند.

 

وی گفت: تقسیم‌بندی اعزام گروه‌های جهادی در استان به این صورت است که شهرهای جنوبی در ایام نوروز و شهرهای شمالی در تابستان برگزارخواهدشد. در حال حاضر شهرهای رامهرمز، باغ‌ملک، ایذه، دهدز، اندیکا، دزفول، شوش و سوسنگردواندیمشک شهرهای هدف ما راهستند محرومیت‌زدایی از شهرهای استان با ارائه خدمات عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی همراه است که اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی اشتغال‌زایی هم به آن اضافه شده است.

 

ممبینی در ادامه عنوان کرد: کارگروه عمرانی همچون ساخت مدرسه، خانه بهداشت، مسجد، مدرسه، پل‌سازی، ساخت خانه‌های محرومان در روستاها، کارگروه کمیته‌های پزشکی شامل ویزیت رایگان، پیشگیری، درمان و معرفی بیماران خاص به درمانگاه‌های شهرستان‌ها، توزیع دارو در روستاها، بهداشت دهان و دندان، کارگروه فرهنگی شامل اقامه نماز جماعت روزانه، آموزش احکام و قرآن، بزرگداشت اعیاد مذهبی، برگزاری مسابقات ورزشی، کارگروه آموزشی شامل آموزش دروس دوره‌های دبستان و متوسطه اول و دوم، ترویج اشتغال‌زایی و آموزش بهداشت عمومی است.

 

مسئول ستاد حرکت‌های جهادی شهید علی هاشمی عنوان کرد: بازه زمانی برگزاری اردوهای جهادی در استان ۲ شهریور تا ۵ مهرماه است.

 

وی در پایان از همکاری‌های سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان و مسئول بسیج دانشجویی خوزستان قدردانی کرد.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا