ساعت: ۲۰:۲۴:۲۲
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 36246
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶
زمان مخابره: ۱۲:۱۷
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه اجتماعی " موج چهارم " :
اهواز نباید تنها شود

اهواز را در قدیم شهری سر سبز با درختان انبود و متراکم نقل کرده بودند که رودخانه ای پر آب در کنارش به رونق تجارت در آن کمک می کرد اما الآن نه از آن درختان خبری است و نه رودخانه ای پر آب!

به گزارش گروه اجتماعی “موج چهارم”، مهدی طرفی فعال دانشجویی دریادداشت خودعنوان کرد: گرمای شدید و سوزان این روزهای خوزستان و مخصوصا شهر اهواز، باعث شد که دوباره اهواز جهانی شود. وفادار ترین مردم که این روزها گرمای بالای ۶۰ درجه را تحمل می کنند سابقاً هم با انتخاب آلوده ترین شهر جهان، جهانی شده بودند. به این مشکلات گرد و غبار غیر قابل تحمل و قطعی مداوم آب و برق هم در شهر های استان و کلان شهر اهواز را اضافه کنید با اوضاعی که پیش می رود شاید تا سال های دیگر شهرستان اهواز به متروکه ای خالی از انسان تبدیل شود و یا مکانی دیدنی شود برای کویرنوردان، که بیایند و از سحرای کارون استفاده کنند  و آفتاب بگیرند

 

متن کامل فعال دانشجویی دانشگاه شهیدچمران

 

بسمه تعالی

 

اهواز را در قدیم شهری سر سبز با درختان انبود و متراکم نقل کرده بودند که رودخانه ای پر آب در کنارش به رونق تجارت در آن کمک می کرد اما الآن نه از آن درختان خبری است و نه رودخانه ای پر آب!

 

حال چه بر سر اهواز آورده اند که می شود آلوده ترین شهر جهان و به جرات می توان گفت که تا سال های آینده انتظار کودکان اهوازی به سر می رسد و می توانند در مکان رودخانه کارون گل کوچیک بازی کنند.

 

مردم، که نقطه قوت شهرستان اهواز هستند وفاترین مردم اند. مردمی که امسال و سال های پیش در گرمای بالای ۵۰ درجه اهواز، مردم مظلوم فلسطین را فراموش نکردند ‌و به ندای رهبرشان لبیک گفتند و حماسه آفریدند.

 

این مردم همان مردمی هستند که در گرد و غباری چندین برابر حالت استاندارد و در حالی که نفسشان بر نمی آمد در ۲۲ بهمن کاری کردند کارستان و به همگان نشان دادند علارغم اینکه هوا نداشتند ولی هوای انقلاب را داشتند .

 

ما دیگر وضعیتی بالاتر از قرمز وجود ندارد وگرنه الان آن وضعیت، وضعیت اهواز بود در شدید ترین گرمای جهان ساعتی و نوبتی اهواز قطعی برق دارد، در این وضعیت که آب کارون را برای مصارف غیر از آشامیدنی به تاراج می برند، آب خوزستانی ها را می خواهند جیره بندی کنند!!! هنوز گزارش قابل دفاعی از آنچه را که برای جلوگیری از ریزگرد ها انجام شده است به دست مردم نرسیده است و مردم استان هر لحظه خود را برای مواجهه با این پدیده آماده می کنند.

 

عجبا که اگر یک چهارم این مشکلات را مثلا تهران داشت، صدا و سیما ۲۴ ساعته گزارش تهیه می کرد و هشتگ تهران تنها نیست ترند شبکه های اجتماعی می شد و آن وقت مسئولین مربوطه را به مجلس می بردند و ازشان توضیحات می خواستند.

 

مردم استان از اشخاصی که در جایگاه مسئول نشسته اند انتظار پیگیری و بر طرف کردن مشکلات را دارند، اما جنبش دانشجویی باید به رسالت اصلی خود یعنی مطالبه گری از مسئولین تا رسیدگی به موضوع و برطرف شدن مشکلات استان ادامه دهد و درگیر شدن جنبش دانشجویی با مسائلی از جنس سیاست زدگی و تبدیل شدن تشکل ها به تشکل های دولتی سمی مهلک برای جریانات دانشجویی خواهد بود.

 

حال با توجه به وضعیت نا مناسب خوزستان انتظار می رود که آقایان دولتی به جای ایجاد حاشیه و دوقطبی های کاذب و متشنج کردن فضای کشور به فکر بر طرف شدن مشکلات بی شمار مردم خوزستان باشند، استانی زرخیز که در این آشفته بازار تعطیلی کارخانه های داخلی با خام فروشی نفتش عمده بودجه کشور را تامین می کند.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا