ساعت: ۲۰:۲۴:۱۰
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, یادداشت
کد خبر: 36222
تاریخ مخابره: سه شنبه ۱۳ تیر ۹۶
زمان مخابره: ۱۵:۰۱
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه فرهنگی " موج چهارم " :
تحقق فرمان آتش به اختیار رهبری در کار فرهنگی، زمینه ساز تعالی جامعه است

بر کسی پوشیده نیست که بافرمان آتش به اختیار رهبری، حجت بر همه نیروهای انقلابی و پیرو دغدغه‌های رهبرانقلاب، تمام شده است و می بایست همه مردم وارد کار فرهنگی خودجوش و بسیجی وار شوند و با استفاده از ابزار و فضای مجازی همچون اینترنت و تلفن همراه، آثاری را تولید و منتشر کنند و به روشنگری حقایق بپردازند.

به گزارش گروه اجتماعی “موج چهارم”،حسین عبدالعزیزی کارشناس خبر و فعال رسانه ای خوزستان در یادداشت خود عنوان کرد: بی شک سال هاست که جامعه انقلابی و جوان ما هدف هجمه و شبیخون فرهنگی دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته است و رهبر فرزانه انقلاب، همواره گلایه‌هایی نیز از نهادها و دستگاه‌های فرهنگی داشته‌اند و به این دلیل همواره تأکید کردند که خود مردم وارد کار فرهنگی شوند.

 

متن کامل یادداشت فعال رسانه ای

بسمه تعالی

بر کسی پوشیده نیست که بافرمان آتش به اختیار رهبری، حجت بر همه نیروهای انقلابی و پیرو دغدغه‌های رهبرانقلاب، تمام شده است و می بایست همه مردم وارد کار فرهنگی خودجوش و بسیجی وار شوند و با استفاده از ابزار و فضای مجازی همچون اینترنت و تلفن همراه، آثاری را تولید و منتشر کنند و به روشنگری حقایق بپردازند.
ناگفته نماند که رهبر معظم انقلاب بیش از دو نوبت مقصود خود از «آتش به اختیار» را به صراحت اعلام کردند. بار اول، برخی افراد دچار برداشت‌های نادرستی شدند، از این رو رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر تأکید فرمودند که نظرشان در زمینه مسائل فرهنگی و در جایی است که دستگاه‌های مرتبط، وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند، البته چنانچه مفهوم «آتش به اختیار» را در بیانات رهبر معظم انقلاب ریشه‌یابی کنیم متوجه خواهیم شد که این بیانات جدید نیستند و بیان دغدغه‌های ایشان درباره مسائل فرهنگی، اغلب موارد مرتبط با آتش به اختیار بوده است، اما این بار به‌طور مشخص از لفظ «آتش به اختیار» استفاده کردند.
همچنین باید تاکید شود که رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با دانشجویان، آن‌ها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند. ایشان در ضمن این بحث فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار».
و در پایان ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که در موضوع فرمان «آتش به اختیار به جوانان و افسران جنگ نرم» این است که باید توجه کنیم این فرمان در چه فضای کلّی و شرایطی مطرح شده است؟
همچنین به تعبیر رهبر معظم انقلاب: «جنگی که وجود دارد، از جنگ نظامی اگر خطرش بیشتر نباشد، کمتر نیست…
ایشان بارها فرموده اند که در جنگ روانی و آنچه که امروز به او جنگ نرم گفته می شود در دنیا، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی می‌آید که آن‌ها را منهدم کند؛ به سراغ ایمان‌ها، معرفت‌ها، عزم‌ها، پایه‌‌ها و ارکان اساسی یک نظام و یک کشور؛ دشمن به سراغ این‌ها می‌آید که این‌ها را منهدم بکند و نقاط قوّت را در تبلیغات خود به نقاط ضعف تبدیل کند؛ فرصت‌های یک نظام را به تهدید تبدیل کند» جنگی که ابزارهای خاص خودش را دارد.
همچنین ایشان همواره به شبیخون فرهنگی اشاره کرده و فرموده اند که جنگ به‌وسیله‌ی ابزارهای فرهنگی، به‌وسیله‌ی نفوذ، به‌وسیله‌ی دروغ، به‌وسیله‌ی شایعه‌پراکنی؛ با ابزارهای پیشرفته‌ای که امروز وجود دارد، ابزارهای ارتباطی‌ای که ده سال قبل و پانزده سال قبل و سی سال قبل نبود، امروز گسترش پیدا کرده است.

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا