ساعت: ۲۰:۲۱:۴۲
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, سیاسی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 36076
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۶
زمان مخابره: ۱۴:۳۹
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه سیاسی " موج چهارم " :
بستن دهان دانشجویان به شیوه رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان!

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان در مهم ترین و حساس ترین مقطع کشور به جای گشایش فضای سیاسی با ابلاغ بخشنامه ی به واحدهای پیام نور هر گونه برگزاری برنامه سیاسی را ممنوع کرد.

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”، ارجاع منتقدین به جهنم، خرد کردن دهان کارگران و موهم گویی شیوه های مرسوم دولت یازدهم است که هر کجا منتقدی زبان به انتقاد گشود دولتمردان عرضه کرده اند.

 

اخلاق حکومت داری ایجاب می کند که حاکمان با حلم و بردباری با رعیت برخورد نمایند و برخورد خشن و غیراخلاقی زیبنده حاکمان اسلامی نیست.

 

دولت یازدهم که می توان آن را یک دست متشکل از وزرای امنیتی دانست از بدو تاسیس فشار و توهین و توقیف و فیلتر را سرلوحه اقدامات خود در کشور قرار داده است.

 

دولتی که وزیر ارشاد و حتی رفاه آن سالها سابقه امنیتی داشته و وزیر اقتصاد عضو رسمی وزارت اطلاعات است و سایر اعضای کابینه دولت یازدهم که سابقه امنیتی دارند که این سبب شده در چهار سال اخیر فضای جامعه به شدت به سمت انسداد حرکت نماید.

 

دانشگاه ها نیز در این مدت به سبب همین نگاه امنیتی نتوانسته است نفس راحتی بکشد و بازار تعلیق کمیته انضباطی دانشگاه ها گرم بوده است.

 

از اساسی ترین کارکردهای دانشگاه ها تربیت سیاسی و تولید نیروی متفکر سیاستمدار است که این مقوله با زندگی دانشجویان عجین شده است و حذف این مسئله یعنی نادیده گرفتن حقوق اولیه هر دانشجویی است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان در مهم ترین و حساس ترین مقطع کشور به جای گشایش فضای سیاسی با ابلاغ بخشنامه ی به واحدهای پیام نور هر گونه برگزاری برنامه سیاسی را ممنوع کرد.

 

این بخشنامه که نشان از برنامه ریزی گسترده برای ایجاد خفقان سیاسی در بین دانشجویان دانشگاه است علتی جز واهمه از آگاهی دانشجو ندارد.

 

دانشجوی آگاه بی شک با منافع دولت یازدهم در تضاد است و این بخشنامه را می توان منطبق با منطق ارجاع منتقد به جهنم آقای روحانی هم سان دانست.

 

بخشنامه دانشگاه پیام نور خوزستان با خوی و رفتار دانشگاه سنخیتی ندارد، دانشجو در ایام انتخابات که همه فضای کشور سیاسی است چرا نباید سیاسی بیاندیشد و اصولا در این ایام مسئولان دانشگاه انتظار دارند دانشجویان درباره مهم ترین سرنوشت خویش تفکر نکنند!

 

این رفتار ضد آگاهی مسئولان دانشگاه پیام نور خوزستان واکنش بسیج دانشجویی را در پی داشته است .

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خوزستان در بیانیه ی در این باره گفت: متاسفانه اخیرا باخبر شدیم که مسئولین دانشگاه پیام نور خوزستان طی نامه ای به مراکز و واحد های دانشگاهی تابعه مانع از برگزاری هر نوع برنامه بصیرتی بعدازتاریخ ۱۹اردیبهشت ماه سال جاری توسط تشکل های دانشجویی در محیط دانشگاه شده اند و بر خلاف قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی و تکالیف خود، اجازه فعالیت به تشکل ها را در این راستا نداده اند.

 

کار به جایی رسیده است که مسئولان دانشگاه در اقدامی کاملا مداخله جویانه و غیر قانونی حتی مانع از برگزاری برنامه های درون مجموعه ای تشکلها با موضوعات بصیرتی می شوند.

 

دانشجویان و تشکل های دانشجویی انتظار چنین برخوردهای گاز انبری در دولتی که  ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاهها را یکی از شعارها و اولویت های خود اعلام کرده بود نداشتند..

 

سوال این است که دلیل چنین اقداماتی در آستانه انتخابات در میان قشر نخبه و فرهیخته، از مسئولان دولتی که در سخنان خود مدام بر آزادی و ایجاد فضای باز در دانشگاهها تاکید می کنند چیست؟

 

بدین وسیله مجموعه بسیج دانشجوی براساس قوانین موجود (ماده۹و۱۰آیین نامه اجرایی قانون تشکیل وتقویت وتوسعه بسیج دانشجویی)  اعلام می دارد که به هیچ وجه حاضر به قبول این گونه رفتارهای خلاف قانون از مسئولان نمی باشد و در راستای اهداف و وظایف قانونی خود همچنان به برگزاری برنامه هایی با رویکرد بصیرت افزایی ادامه خواهد داد..

 

امید است که مسئولان دانشگاه پیام نور هر چه زودتر در این موضع خلاف قانون خود تجدید نظرنموده و تن به اجرای صحیح مر قانون دهند.

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا