ساعت: ۱۴:۱۹:۵۲
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 36072
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۶
زمان مخابره: ۱۰:۵۶
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه " موج چهارم " :
مشاور استاندار و رییس دانشگاه پیام نور استان بخواند!..

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان‌ درخصوص منع فعالیت تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌های پیام‌نور استان خوزستان

به گزارش گروه دانشگاه “موج چهارم”،باتوجه به اتفاقات اخیرومنع کردن تشکیل های دانشجویی دربعضی ازدانشگاه ها به خصوص دردانشگاه پیام نوراستان خوزستان، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان‌ درخصوص این موضوع بیانیه ای به شرح زیرصادرنموده است.

 

متن کامل بیانیه

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم تک تک مردم و مسئولین موظف هستند در راستای هرچه پر شورتر برگزار شدن این رویداد مهم اقدام کرده و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

بر این اساس مجموعه بسیج دانشجویی مانند گذشته و در راستای وظیفه قانونی خود مبنی بر بصیرت افزایی و روشنگری در میان قشر دانشگاهی اقدام به برگزاری برنامه هایی کرده است.

 

متاسفانه اخیرا باخبر شدیم که مسئولین دانشگاه پیام نور خوزستان طی نامه ای به مراکز و واحد های دانشگاهی تابعه مانع از برگزاری هر نوع برنامه بصیرتی بعدازتاریخ ۱۹اردیبهشت ماه سال جاری توسط تشکل های دانشجویی در محیط دانشگاه شده اند و بر خلاف قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی و تکالیف خود، اجازه فعالیت به تشکل ها را در این راستا نداده اند. کار به جایی رسیده است که مسئولان دانشگاه در اقدامی کاملا مداخله جویانه و غیر قانونی حتی مانع از برگزاری برنامه های درون مجموعه ای تشکلها با موضوعات بصیرتی می شوند.

 

دانشجویان و تشکل های دانشجویی انتظار چنین برخوردهای گاز انبری در دولتی که  ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاهها را یکی از شعارها و اولویت های خود اعلام کرده بود نداشتند.

 

سوال این است که دلیل چنین اقداماتی در آستانه انتخابات در میان قشر نخبه و فرهیخته، از مسئولان دولتی که در سخنان خود مدام بر آزادی و ایجاد فضای باز در دانشگاهها تاکید می کنند چیست؟

 

بدین وسیله مجموعه بسیج دانشجوی براساس قوانین موجود (ماده۹و۱۰آیین نامه اجرایی قانون تشکیل وتقویت وتوسعه بسیج دانشجویی) اعلام می دارد که به هیچ وجه حاضر به قبول این گونه رفتارهای خلاف قانون از مسئولان نمی باشد و در راستای اهداف و وظایف قانونی خود همچنان به برگزاری برنامه هایی با رویکرد بصیرت افزایی ادامه خواهد داد.

 

امید است که مسئولان دانشگاه پیام نور هر چه زودتر در این موضع خلاف قانون خود تجدید نظرنموده و تن به اجرای صحیح مر قانون دهند.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا