ساعت: ۱۴:۱۹:۳۹
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 36054
تاریخ مخابره: سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۶
زمان مخابره: ۹:۴۹
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
پول نظام سلامت و حقوق کارمندان دانشگاه علوم پزشکی کجا هزینه می شود؟
تلاش های این روزهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛ از ساخت «شاه نشین» میلیاردی تا حمایت از ستاد های تبلیغاتی !

 نظام بیمار سلامت امروز تا خرخره در زیر بدهی و ناکارآمدی است و مردم در بیمارستان های دولتی در بدترین شرایط سر می برند با این وضعیت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با هزینه های میلیاردی شاه نشین می سازند.

به گزارش  گروه دانشگاه “موج چهارم”؛ دولت یازدهم در حالی ادعای طرح تحول نظام سلامت بعنوان بزرگترین آورده دولت در بخش داخلی را مطرح می کند که امروز یکی از بخش های که مردم به شدت ناراضی هستند بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی است.

 

گسیل بخش عمده ای از بودجه کشور  در قالب ارتقای سلامت مردم به سمت دانشگاه های علوم پزشکی این دانشگاه را به فربه ترین بخش های دولتی مبدل ساخته است و این مجموعه سلامت محور را به مجموعه سرمایه گذاری با منش اقتصادی مبدل ساخته است.

 

بیمارستان های دولتی خوزستان از جمله بیمارستان های امام، ابوذر و گلستان نمونه های از مجموعه های ناکارآمد نظام سلامت هستندکه مردم به هیچ وجه از این بخش ها رضایت ندارند و راهروی این بیمارستان مملو از بیمارانی است که هیچ امیدی به طرح تحول نظام سلامت ندارند.

 

بودجه های سرسام آور و عدم اولویت محرومین در نگاه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سبب شده این هزینه های بیت المال در بخش های غیرلازم و «بیهوده» مصرف شود.

 

بخش های از این هزینه ها امروز در ماست مالی کردن شرایط ناکارآمد دانشگاه و بزک کردن نارضایتی مردم از این بخش با بنرهای متنوع تا همایش های مکرر و پرهزینه خرج می شود. خرج های که به نظر دخلی ندارند.

 

جولان برخی با ماشین های اشرافی در دانشگاه، ترویج فرهنگ غیر اسلامی در دانشگاه و سیاست بازی بخشی از هزینه کردهای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای بهبود سلامت مردم است.

 

 

photo_۲۰۱۷-۰۵-۰۶_۲۰-۵۴-۲۷

تبدیل دانشگاه به باشگاه سیاسی احزاب و دستجات و برپایی ستادهای تبلیغاتی و حضور و حمایت رئیس دانشگاه از ستادهای نامزدهای انتخاباتی بخشی از تلاش های شبانه روزی رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای کاهش میزان نارضایتی مردم بیمار در راهروهای بیمارستان امام است.

 

آخرین ضربه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به پیکره خسته نظام سلامت و سبک زندگی دینی را می توان در ساخت شاه نشین های میلیاردی در دانشگاه دانست.

 

در روزگاری که رئیس دولت راستگویان مدعی خالی بودن خزانه را می کند که شنیده شده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با هزینه میلیاردی و در بالای ساختمان مرکزی دانشگاه«شاه نشین» می سازدکه این می تواند نشانه های خطرناک در توسعه فرهنگ اشرافی گری باشد.

 

این در شرایطی است که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از نداشتن خوابگاه ها و غذای بی کیفیت در تنگنا هستند و اگر این دولت دغدغه دانشجویان را داشت می توانست این هزینه کردها را در بخش صنفی هزینه کند و این نوع حیف و میل های با هیچ منطقی سازگاری نداشته و هیچ جریان منصف سیاسی آن را برنمی تابد.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا