ساعت: ۲۰:۲۱:۳۰
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 36047
تاریخ مخابره: سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۶
زمان مخابره: ۹:۰۱
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه " موج چهارم " :
لغو سخنرانی نماینده سابق مجلس در دانشگاه شهید چمران اهواز

برخلاف ادعای خالی از صداقت دولت روحانی در ایجاد فضای نشاط و فعالیت همه گروه های دانشجویی، دانشگاه شهید چمران اهواز مجوز سخنرانی نماینده سابق مجلس را در دانشگاه لغو و از ورود وی به دانشگاه ممانعت کرد.

به گزارش خبرگزاری “موج چهارم”، صداقت و عملکرد دو پارامتری است که اگر وجب به وجب دولت یازدهم را شخم بزنی پیدا نمی کنی.

 

این واقعیتی است بیش ازجیب مردم و وضع اقتصادی خانوارها مسئولان دولتی با آمارهای متناقض خود برآن صحه می گذارند.

 

دانشگاه و شکستن فضای امنیتی از شعارهای بنفشی است که هر از از زبان دولت مردان به گوش می رسد ولی این شعار هم همچو شعار تامین آب شرب خوزستان و  احیای تالاب هورالعظیم و …فقط شعار است و شعار!

 

اگر بپذیریم فضای دانشگاه ها امنیتی بود شما برای رفع این فضای امنیتی چکار کردید؟ چه بلای سرمنتقدان آورده شد؟ صف های طولانی دانشجویان ارزشی جلوی در کمیته انضباطی و بی بند و باری مفرط آیا این وعده دولت روحانی بود؟

 

ترویج موسیقی و ساختن تشکل های دولتی این ها ثمره ۴ سال اعتماد مردم به دولت اعتدالی است و نشان می دهد دانشگاه با نشاط علمی به جولانگاه سیاسیون پراضطراب مبدل شده است.

 

کشیدن سیم خاردار به دور دانشگاه و پاشیدن بذر ناامیدی در دانشگاه های خوزستان تصویری زیبا از عملکرد دولت روحانی در فضای دانشگاه ها است.

 

برخی اعضای هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه ها روز بروز بر محکم کردن استحکامات فلزی بر دور منتقدین اهتمام می کند و دانشجویان را از داشتن اگاهی های سیاسی منع می کنند.

 

در جدیدترین اقدام امنیتی مسئولان دانشگاه برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز که برنامه ی داخلی بود در دقیقه ۹۰ لغو کردند.

در حالی که قرار بود یکشنبه۱۷اردیبهشت ماه نشست داخلی بسیج دانشجویی با حضور حمید رسانی نماینده سابق مجلس در دانشکده الهیات برگزار شود مسئولان دانشگاه از ورود حمید رسایی به دانشگاه ممانعت کردند.

 

مهدی طرفی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در این باره می گوید:  اعتراض خود را نسبت به امتناع مسئولین از صدور مجوز برای  سخنرانی افراد انقلابی چون حسن عباسی و حمید رسایی و حمایت علنی مسئولان دانشگاه از جریان موافق دولت ابراز داشت و گفت: نزدیک دور دوم انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی آقای عارف مورد استقبال رسمی و علنی مسئولان دانشگاه قرار گرفت هم اکنون هم برخی از مسئولان دانشگاه علنا در ستاد دانشجویی انتخاباتی آقای روحانی فعالیت میکنند که این خلاف قانون است. نتیجه دولت یازدهم در دانشگاه شهید چمران اهواز  ۴ سال بی اعتنایی مسئولان نسبت به حقوق دانشجویان است؛ لذا تبلیغ و پافشاری مسئولان دانشگاهی بر ادامه دولت آقای روحانی بی معنی است.

 

دانشجویان در بدترین شرایط خوابگاهی و صنفی دوران تحصیل را به سرمی کنند و معاونان دانشگاه با هزینه های مشکوک تا شبانگاه در ستادهای نامزدهای انتخاباتی میتینگ سیاسی برگزار می کنند

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره وضعیت دانشگاه با  انتقاد از وضعیت رفاهی و فرهنگی موجود در دانشگاه و عملکرد مسئولان دانشگاهی گفت: مسئولان دانشگاه بیشتر از آنکه دنبال حل مشکلات و تأمین نیاز دانشجویان باشند مشغول سیاسی کاری هستند، ۴ سال است که دانشگاه شهید چمران اهواز شورای صنفی برای پیگیری حقوق و مطالبات دانشجویان ندارد، بارها از مسئولان دانشگاه درخواست صدور مجوز  برای تشکیل شورای صنفی و برگزاری انتخابات آن کرده ایم؛ اما به بهانه به حد نصاب نرسیدن برخی دانشکدهها تشکیل شورای صنفی در دانشکدههای به حد نصاب رسیده را هم برنمی تابند و مدعی اند هیچ استعلامی از وزارتخانه مبنی بر تأیید به حد نصاب رسیدن یا نرسیدن به دست ما نرسیده است؛ حال آنکه دانشجویان مدتهای مدیدی است که برای تشکیل شورای صنفی درخواست داده ایم.

 

وی به مشکلات رفاهی دانشجویان دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: غذای سلف با آنکه قیمتش افزایش یافته؛ اما کیفیتش از پیش هم بدتر شده و تنوع غذا هم پایین است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: برخی خوابگاه های کارشناسی از اینترنت محرومند و یا سرعت آن بسیار پایین است.

 

 

طُرفی در مورد وضعیت ارتقای سطح علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: زمانی این دانشگاه رتبه یازدهم دانشگاه های کشور بوده؛ اما امروز چندین رتبه تنزل کرده است و علت آن هم ایجاد فضای متشنج و دوقطبی سازی کاذب در بین دانشجویان و میدان دادن به افرادی است که سابقه جرم امنیتی و زندان به خاطر فتنه ۸۸ داشتهاند، این مسئله، موضوع پیشرفت علمی دانشگاه را برای مسئولان دانشگاه به حاشیه برده است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز  گفت: وقتی سیستم آب رسانی و یا فاضلاب خوابگاه مشکل پیدا میکند، دانشجویان انتظار رسیدگی و سرکشی مسئولان را دارند، مسئول باید در بین دانشجویان باشد و از وضعیت آنها باخبر باشد؛ در حالی که مسئولان دانشگاه به جای پاسخگویی همه مشکلات را به گردن دولت قبل میاندازند و یا با تلاش برای مسئله کردن کنسرت های زنده آزاد و بدون حد و مرز از مطالبات دانشجویان فرار می کنند.

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا