ساعت: ۰۸:۳۸:۰۰
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 33974
تاریخ مخابره: سه شنبه ۱۱ آبان ۹۵
زمان مخابره: ۱۵:۴۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه فرهنگی "موج چهارم" :
ابعاد “آرامش حقیقی یا کاذب موسیقی” در کرسی آزاد اندیشی جهاد دانشگاهی خوزستان بررسی شد + تصاویر

کارشناس حوزه ی فرهنگ و هنر در جمع دانشجویان موسسه ی جهاد عنوان کرد: باید بدانیم که موسیقی غربی موسیقی الهی نیست و اساساً این موسیقی رواج خودکشی و فساد اخلاقی را به دنبال دارد.

به گزارش گروه فرهنگی “موج چهارم”، با حضور دانشجویان موسسه ی جهاد دانشگاهی خوزستان کرسی آزاد اندیشی با موضوع “بررسی آرامش حقیقی یا کاذب موسیقی” در سالن آمفی تئاتر این موسسه برگزار شد.

 

در ابتدای این برنامه تعدادی از دانشجویان با حضور در پشت تریبون، دیدگاه خود را در رابطه با موضوع بحث عنوان کردند که از جمله ی آن می توان به مسئله ی فیلتر بودن ضمیر خودآگاه و عدم فیلتر ضمیر ناخودآگاه اشاره کرد که از سوی یکی از دانشجویان مطرح شد.

 

این دانشجو عنوان کرد: ضمیر خودآگاه فیلتر دارد اما ضمیر ناخودآگاه دارای فیلتر نیست ؛ فیلم٬ بازی ٬موسیقی و … روی ضمیر ناخودآگاه ما تاثیر می گذارند و بدون آن که بخواهیم یا نخواهیم دارند یک پیام خاصی را ‌به خورد ما می دهند.

 

دانشجویی دیگر با بیان اینکه علم روانشناسی موسیقی بی کلام را نسبت به موسیقی با کلام آرامش بخش تر می داند اظهار کرد: هر موسیقی می تواند برای مخاطب خوشایند باشد به طوری که مخاطب آن را بخواهد.

 

یکی دیگر از دانشجویان وقتی در پشت تریبون قرار گرفت خاطرنشان کرد: موسیقی با فیزیک و امواج ارتباط دارد لذا، انسان هیچ کاری را نباید بدون علم انجام دهد، بنابراین نتیجه می گیریم که موسیقی را هم بدون علم نباید انتخاب کنیم.

 

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین ریسمان سنج کارشناس حوزه ی فرهنگ و هنر که به عنوان داور در این برنامه حضور داشت، پس از شنیدن دیدگاه های دانشجویان اظهار کرد: در خصوص موسیقی نمی شود موضع گیری مثبت و یا منفی داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه اساس موسیقی هنر است و این هنر با ماوراء طبیعه ارتباط دارد گفت: ماوراء طبیعه به دو نوع شیطانی و رحمانی تقسیم می شود و چون موسیقی با ماوراء طبیعه در ارتباط است نمی شود به آن ایراد وارد کرد اما، اگر علم بود چرا ؛  می شد ایراد وارد کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ریسمان سنج با اشاره به این موضوع که موسیقی فرهنگ درون خود را به مخاطب القا می کند خاطرنشان کرد: باید بدانیم که موسیقی غربی موسیقی الهی نیست و اساساً این موسیقی رواج خودکشی و فساد اخلاقی را به دنبال دارد.

 

این کارشناس حوزه ی فرهنگ، هنر برای هنر را حرفی نادرست دانست و افزود: همه ی آثار هنری پیام دارند اما مشکل موسیقی این است که پیام آن را متوجه نمی شویم چرا که در ضمیر ناخودآگاه انسان تاثیر می گذارد.

 

ریسمان سنج علم موسیقی را این چنین توصیف کرد: اگر هر کسی به آن دسترسی پیدا کرد می تواند بر روح و روان مخاطب تسلط پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه عملکرد موسیقی و بازگرداندن آن علاوه بر علم به ماوراء طبیعه هم ربط دارد اظهار کرد: آستانه ی شنوایی ما بین۲۰ الی ۲۰هزار هرتز را احساس می کند لذا، خارج از این محدوده را نمی شنویم اما با ضمیر ناخودآگاه خود می فهمیم.

 

 

photo_2016-11-01_15-40-13 photo_2016-11-01_15-40-42 photo_2016-11-01_15-41-02 photo_2016-11-01_15-41-13

 photo_2016-11-01_15-40-02

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


  1. شهریار ایران دوست گفت:

    احسنت

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا