ساعت: ۰۳:۴۵:۰۸
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, اقتصادی, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 33397
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۹۵
زمان مخابره: ۱۴:۳۵
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشجو "موج چهارم" :
دولت موظف است رفتار خود را در راستای مطالبۀ به حق مردم تغییر دهد

در نامه ی جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان به استاندار خوزستان آمده است: فارغ از هر مسئله ‌ای آن چه این روزها ما دانشجویان را نگران کرده، عدم شفافیت دولت در اطلاع رسانی به موقع است.

به گزارش گروه دانشجو “موج چهارم”، جمعی از دانشجویان خوزستان در نامه ای سرگشاده به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، در خصوص مشکلات عمرانی، کشاورزی، اقتصادی، بهداشت و درمان و اشتغال که سال هاست گریبان مردم استان را گرفته است نکاتی را متذکر شدند.

 

در بخشی از نامه ی سرگشاده ی جمعی از دانشجویان مراکز آموزش عالی استان خطاب به شریعتی استاندار خوزستان آمده است: لازمه ی موفقیت در استان این است که شما از همه ی ظرفیت های استانی فارغ از احزاب و جناح های سیاسی استفاده نمائید و همانگونه که رهبری معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان فرمودند حقایق را از ورای جناح بندی های سیاسی نگاه کنید.

 

متن کامل این نامه به شرح ذیل می باشد :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضور استاندار محترم استان خوزستان

جناب آقای شریعتی

 

سلام علیکم ؛

 

ضمن تبریک انتصاب حضرتعالی به سمت استانداری استان شهید پرور خوزستان، آرزوی موفقیت شما و کلیه ی دست اندرکاران خدمتگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از خداوند متعال خواستاریم.

 

به دلیل ضیق وقت زمان را مغتنم دانسته و مطالبی را صریح و کوتاه خدمتتان عرض می کنیم :

 

جناب آقای دکتر شریعتی استاندار محترم استان خوزستان ؛

مسئولین و مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مثال یک روح در دو کالبد هستند و دولت خود را نباید جدا از مردم بداند، آنجا که مطالبه ی به حق مردم باشد دولت موظف است رفتار خود را در راستای خواست مردم تغییر دهد.

 

در این راه دانشجویان رفتار خود را در این راستا تنظیم کرده لذا، آگاهی بخشی به مردم را هدف خود قرار داده اند، هدفی که در راه آن بعضاً هزینه هایی داده است اما یک قدم عقب نشینی نکرد و پای آن ایستاد.

 

جناب آقای دکتر شریعتی ؛

ما جمعی از دانشجویان خوزستانی در مقابل پیشرفت و تعالی استان، اهداف، آرمان ها و چشم اندازی که باید توجه ویژه به آن شود دغدغه داریم، باید گفت که مشکلات دیروز استان امروز تبدیل به فاجعه شده است که دلیل آن هم سهل لنگاری مسئولین غیر بومی بوده است، چرا که مسئولان دیروز هیچ تعلقی به خاک ما نداشتند و به راحتی با هزینه کردن سرمایه های این خاک به استان های دیگر مهاجرت کردند.

 

مهاجرتی که مردم خوزستان فارغ از هر مسئله و موضوعی مجبور به تحمل این حجمه از مشکلات و فجایع بی شمار هستند.

 

آیا براستی این همه زجر و فقر و بیکاری و بیماری شایسته ی مردم سختی کشیده ی خوزستان می باشد؟ آیا درست است که خوزستان ما هنوز چهره ی یک استان جنگ زده را به خود دارد؟

 

جناب آقای استاندار ؛

 

با این وجود که استان های دیگر با پول حاصل از نفت و فولاد و تجارت بنادر خوزستان خود را به درجات بالایی رسانده اند و از امکانات عمومی و تخصصی بالایی برخوردار ساختند، استان همچون طلای خوزستان  همچنان از امکانات رفاهی اولیه محروم است، آیا شایسته است آب خوزستان را برای رفاه بیشتر استان های دیگر به تاراج ببرند؟

 

جناب آقای شریعتی ؛  

نقش برجسته ی قشر دانشجو در تحقق آرمان های جامعه ی استانی بر کسی پوشیده نیست، همانگونه که پویایی و مطالبه گری آنان عامل رشد جامعه شده است.

 

دانشجویی که شهید بهشتی او را موذن جامعه می خواند و خواب رفتن آن را موجب عقب افتادگی جامعه می داند، و این همان مطالبه ی جدی جامعه و مسئولین دلسوز نظام از جامعه ی دانشجویی است.

 

فارغ از هر مسئله ‌ای آن چه این روزها ما دانشجویان را نگران کرده، عدم شفافیت دولت در اطلاع رسانی به موقع است.

 

با توجه به اینکه ساختار استانداری به تعبیری نماینده ی قوه مجریه و دولت در استان می باشد، ما دانشجویان از استاندار محترم خواستاریم تا در جهت پیشبرد فرآیند فعالیت های استانداری، اطلاع رسانی دقیق و صریح از عملکرد استانداری خوزستان و برنامه های مدون برای حل مشکلات موجود در استان را در دستور کار خود قرار دهند.

 

مشکلات مهم استان که امیدواریم به دستان توانای حضرتعالی حل شوند به شرح ذیل می باشند :

*گرد و خاک (ریزگردها): سبب شده است که مردم به مشکلات و بیماری های حاد تنفسی مبطلا شوند، با وجود اینکه حل موضوع ریزگرد ها یک امر طولانی و نیازمند بازه ی زمانی است اما خواهشمندیم به سرعت نسبت به احداث، تجهیز و راه اندازی یک مرکز درمانی تخصصی ویژه ی بیماران تنفسی اقدام نمائید .

 

*اشتغال: مشکل عدم اشتغال جوانان بومی و اشتغال افراد غیر بومی در استان که باعث از بین رفتن انگیزه و شور پیشرفت در میان بدنه ی فعال و جوان جامعه ی استانی ما شده است، لذا امیدواریم با تدابیر شما و برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده مشکل اشتغال جوانان بهبود یافته و دیگر شاهد به کارگیری نیروهای غیر بومی در شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی زیر نظر دولت نباشیم.

 

*انتقال آب کارون: مشکل انتقال آب کارون به فلات مرکزی کشور که تبدیل به یک معضل و دغدغه ی بزرگ برای قشر کشاورز و مردم عادی شده است.

 

با وجود شایستگی کشاورزان خوزستانی که بیشترین سهم تولید گندم در کشور که میانگین (یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن) در سال می باشد را در اختیار دارند، آیا درست است که آب این کشاورزان دلسوز و زحمتکش را که تنها امید و سرمایه ی آنان است را به تاراج ببرند و ما همچنان سکوت کنیم و نظاره گر این صحنه ی تلخ باشیم؟

 

از سوی دیگر، به دلیل خشک شدن تالاب ها، آبگیرهای طبیعی و انشعابات رودخانه ی کارون، زمین خشک باقی مانده از این آبگیرها به دلیل وجود خاک نرم و سبک و گیاهان ضعیف شده در این منطقه، با وزش بادهای فصلی ضعیف ؛ ریزگردها در هوا معلق می مانند و در کوتاه ترین زمان به مناطق شهری خواهند رسید، لذا از شما تقاضا داریم که در اسرع وقت کارشناسانه دستورات لازم جهت احیای این آبگیرها را صادر نمائید  و در خصوص جلوگیری کامل از انتقال آب کارون، تونل های حفر شده را به کلی پلمپ نمائید.

 

در حل مسائل و مشکلات استان انتظار داریم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: “حقایق را از ورای جناح بندی های سیاسی نگاه کنید و ببینید ؛ از بالا نگاه کنید و جبهه را ببینید، در یک جبهه گسترده ای که ممکن است طول آن ۱۰۰ کیلومتر باشد واحدهای گوناگونی هستند، یک نفر در یک واحد فقط خودش را می بیند اما آن کسی که با هلی کوپتر از بالا عبور می کند آرایش جنگی مجموعه ی این واحد را می بیند” عمل نمائید.

 

جناب آقای استاندار ؛

لازمه ی موفقیت در استان این است که شما از همه ی ظرفیت های استانی فارغ از احزاب و جناح های سیاسی استفاده نمائید و همانگونه که رهبری معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان فرمودند حقایق را از ورای جناح بندی های سیاسی نگاه کنید، لذا اگر شما از بالا اوضاع استان را نگاه کنید آن وقت جای خودتان را درست پیدا‌‌‌ می کنید که کجا باید باشید، چه کار باید بکنید، به چه چیز باید حساسیت نشان بدهید، به چه چیز باید حساسیت نشان ندهید و …

 

در پایان، از سوی جامعه ی دانشجویان استان اعلام می کنیم که آمادگی همکاری در کلیه ی زمینه های اقتصادی، معیشتی، محیط زیست، تحقیقاتی و … را داریم.

 

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما و همکارانتان

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا