ساعت: ۰۸:۳۸:۳۵
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, علمی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 32113
تاریخ مخابره: دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵
زمان مخابره: ۱۶:۳۰
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم" :
در صورت محرز شدن تخلف پژوهشی برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد

معاون توسعه ی پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه تخلف در حوزه ی پژوهش علوم پزشکی همواره و همه جا اتفاق افتاده، اظهار کرد: این‌ گونه نیست که این مسئله تنها در این دانشگاه پیش آمده باشد!

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه “موج چهارم”، در پی انتشار خبری مبنی بر “سرقت و سقوط اخلاق علمی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز”، معاون توسعه ی پژوهش و فناوری این دانشگاه در سخنانی عنوان داشت: در خصوص انتشار خبری در فضای رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر تخلفات پژوهشی برخی از اعضای هیأت ‌علمی این دانشگاه باید بگویم که این موضوع در حال بررسی و جمع ‌آوری شکایت ‌ها است و تاکنون یک شکایت در این خصوص دریافت شده است.

 

شریف مخمل زاده با بیان اینکه هم اکنون نمی‌توانیم در این خصوص قضاوت کنیم و تا زمانی که چیزی اثبات نشود هیچ‌ کدام را تأیید نمی ‌کنیم، افزود: اگر مصادیق تخلفات پژوهشی در دانشگاه اتفاق بیفتد برای برخورد با آن آیین ‌نامه و راهکار وجود دارد اما باید این مصادیق اثبات شود و تا قبل از اثبات آن نمی‌ توانیم هیچ ظن ‎و گمانی به کسی ببریم.

 

وی گفت: اثبات این تخلفات مسیر قانونی خاص خود را دارد که از طریق استعلام از ژورنال‌های متعدد علمی انجام می‌شود، که این کار را آغاز کرده ‌ایم و اگر تخلفی اثبات شود، به کمیته ی اخلاق حرفه‌ ای دانشگاه ارجاع و مطابق قانون با آن برخورد می ‌شود.

 

معاون توسعه ی پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: کمیته ی اخلاق این مدارک را بررسی می ‌کند و در صورت تأئید تخلف، به هیأت بدوی رسیدگی به شکایت اعضای هیأت‌ علمی به‌ عنوان مرجع قانونی رسیدگی‌کننده ارجاع می ‌شود، لذا این مرجع موضوع را بررسی و حکم صادر می‌ کند.

 

شریف مخمل زاده خاطرنشان کرد: کیفرهای مختلفی می‌ توان در نظر گرفت که در هیأت بدوی در خصوص آن تصمیم ‌گیری می ‌شود.

 

وی با بیان اینکه تخلف در حوزه ی پژوهش علوم پزشکی همواره و همه جا اتفاق افتاده، اظهار کرد: این‌ گونه نیست که این مسئله تنها در این دانشگاه پیش آمده باشد!

 

معاون توسعه ی پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: حوزه ی پژوهش در هر صورت  تحت تأثیر رعایت اخلاق حرفه ‌ای و تحقیق است و اگر کسی این موارد را رعایت نکند گاهی چنین اتفاقاتی بروز می ‌کند.
 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


 1. یا حسن بن علی (ع) گفت:

  طبق اسناد سایت گوگل اسکولار، حتی محققین برتر دنیا هم تاکنون در سال ۲۰۱۶ سایتیشن آنها از سال قبل بیشتر نشده، فقط در گوگل اسکولار افراد زیر هستند که جهش غیر قابل باور دارند که از سوی سایت گوگل اسکولار هم به عنوان پدیده ی نادر تلقی شده است: (علی یدالله پور، اسماعیل ایدنی).

 2. شریعت گفت:

  سلام، دقیقا همین معاونت به اصطلاح پژوهشی خودش باعث و بانی این کارهای خلاف هست، بفرمایید چی شد یکدفعه شونصدتا مجله علمی پژوهشی ثبت کردید و چطوری؟
  ای ول ادامه بدید لطفا

  • رضا گفت:

   در زمانی که ایشان مدیر پژوهشی بود . وضع این حوزه چندان خوش نبود . هدف ایشان و معاونت در آن زمان هم فقط و فقط ارتقا رتبه پژوهشی بود و مواردی هم که به آنها منتقل می شد اصلا و ابدا رسیدگی نمی کردند.

 3. امیرعلی گفت:

  از این معاونت در زمانیکه مدیر پژوهشی بود هیچ عملکردی ندیدیم. این اتفاقات همیشه قبلا هم بوده است ولی کسی رسیدگی نمی کرد و نخواهد کرد . چون شدیدا ریشه دوانیده است.

 4. منتظر الحجت گفت:

  متاسفانه اوضاع آموزشی هم بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت چندان مناسب و مساعد نیست . رتبه معاونت آموزشی این دانشگاه بر اساس کتاب منتشر شده وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۴ خیلی ضعیف اعلام و در بین دانشگاه های کشور رتبه ۱۸ بود. ضمنا با توجه به آنکه در دوره ریاست گذشته رییس و اکثر معاونین و برخی روسای دانشکده ها درجه فول استادی گرفتند بهتر است این قضایا نیز ذکر شود. متاسفانه کلا اخلاق علمی خیلی تنزل یافته است.

 5. عدالت گفت:

  به نقل از سایت بهار: چرا این‌همه در کشور ما مفاسد اقتصادی موج می‌زند؟ چرا یک صدم فساد اقتصادی که در کشور ما وجود دارد در هند، ژاپن، برزیل، آمریکا، ترکیه، مالزی و… وجود ندارد؟ علیرغم آنکه همه مسئولان و مدیران اجرائی دستگاه‌های ما جملگی به دقت گزینش، حراست و مراقبت می‌شوند و این همه هم دستگاه‌های بازرسی، نظارتی، حراستی، حفاظتی، اطلاعاتی و امنیتی داریم، پس چرا دست آخر شتر با بارش در روز روشن در اینجا غیب می‌شود؟ چرا مدیرانی که نخستین شرط ورودشان به نظام برخورداری از یک حداقل ایمان و اعتقادات اسلامی است، یکباره معلوم می‌شود که صدها نفر از آنان سال‌ها بوده که حقوق‌های آن‌چنانی دریافت می‌کرده‌اند؟ چرا از ساحل دریا گرفته تا جنگل، مرتع، هوا، کوه و بیابان «تغییر کاربری» پیدا کرده و خرید و فروش می‌شوند؟

 6. امیر گفت:

  به فکر معاونت هم باشید، مدیر پژوهشی که امروز معاون توسعه است در جایگاه جدید هم داره گل می کاره فقط خدا بداد مردم برسه با این بی تدبیری..

 7. فراموش نکنیم که خداوند عالمیان بر همه کارها نظر دارد گفت:

  نکته ای که خیلی عجیب و همیشه مورد سواله اینه که چطور روسا و معاونین در غالب موارد با توجه به مشغله های فراوان شان چطور فرصت تحقیق و مقاله نویسی و کسب ارتقا عمودی در کمترین فرصت و بدست آوردن رتبه های بالای پزوهشی در هنگامی که دارای پست هستند ، می شوند.

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا