ساعت: ۱۷:۰۱:۳۷
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, علمی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 32058
تاریخ مخابره: یکشنبه ۳۰ خرداد ۹۵
زمان مخابره: ۹:۴۲
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشگاه "موج چهارم" :
سرقت علمی و سقوط اخلاق در دانشگاه علوم پزشکی اهواز + اسناد

برخی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی اهواز به همراه بستگان برای افزایش رتبه ی پژوهشی خود با اجاره ی یک شرکت غیر دانشگاهی و بواسطه ی بستن قرارداد با یک نشریه ی isi با آرم صهیونیستی، مقالات را از پایان نامه ها استخراج و منتشر کردند!

گروه دانشگاه “موج چهارم” از کردانیسم در دانشگاه علوم پزشکی اهواز گزارش می دهد.

 

دانشگاه علوم پزشکی اهواز به سبب سابقه ی دیرینی که در تربیت حکیم دارد، در اذهان عمومی همواره به عنوان اسوه ی اخلاق و ادب معرفی شده است.

 

صفات برجسته ای که ماحصل سالها ممارست و تلاش اساتید و پزشکان پاکدستی است که در تربیت نسلی سالم و پاک دست عرق ریخته و برای دانشگاه آبرو جمع کردند و نگذاشتند افکار آلوده و غلط به حرمت دانشگاه تجاوز کند.

 

متاسفانه امسال را باید سال ناموفقی برای دانشگاه علوم پزشکی اهواز قلمداد کرد، چرا که ضعف مدیریتی گریبان گیر این دانشگاه پژوهش محور و نخبه پرور شده است.

 

بی شک روی صحبت با همه ی مدیران نیست، چرا ؛ هستند کسانی که بدون هیچ چشم داشت و ادعایی  برای پاسداشت اخلاق در دانشگاه مبارزه می کنند، اما روی صحبت با فرآیندی است که در ورای صورت پاک و منزه برخی مدیران دانشگاه جا خوش کرده و امروز دانشگاه را خبر ساز نموده است.

 

متاسفانه اتفاق عجیبی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افتاده که در طول تاریخ این دانشگاه با سابقه ی علمی و اخلاقی درخشانش بی نظیر است.

 

برخی مسئولین دانشگاه برای افزایش سایتیشن خود اقدام به بستن قرار داد با یک مجله ی خارجی با آرم رژیم صهیونیستی کرده و بدون اجازه ی صاحبان پایان نامه ها، مقالاتی را تنظیم کرده و به این مجله فرستاده اند و ظرف چند روز به چاپ رساندند.

 

photo_2016-06-19_08-04-09

 

این سرقت علمی به این جا ختم نشده و جاعلان برخی مقالات را که قبلاً صاحبان آن مقالات به چاپ رسانده اند را دوباره چاپ کرده اند.

 

جالب این است که در رفرنس های این مقالات، نام دکتر ایدنی رئیس دانشگاه و نام دکتر ساکی معاون تحقیقات و نام دکتر حسینی معاون پشتیبانی و نام فردی بنام دکتر یدالله پور و چند نفر دیگر از بستگان همین مسئولین، بدون ارتباط با موضوع در رفرنس ها ی اغلب این مقالات درج شده است.

 

بر طبق اسناد سایت گوگل اسکولار، حتی محققین برتر دنیا هم تاکنون در سال ۲۰۱۶ سایتیشن آنها از سال قبل بیشتر نشده، فقط در گوگل اسکولار افراد زیر هستند که جهش غیر قابل باور دارند که از سوی سایت گوگل اسکولار هم به عنوان پدیده ی نادر تلقی شده است: (علی یدالله پور، اسماعیل ایدنی، فریده شریفی پور، سید احمد حسینی، نادر ساکی، سهیلا نیک اخلاق).

 

photo_2016-06-19_08-04-00

 

 

متاسفانه این عمل که به نوعی یک بی اخلاقی علمی می باشد، دامن پاک دانشگاه و اعضای با سابقه ی دانشگاه علوم پزشکی را گرفته است و قطع به یقین به این زودی ها از اذهان جامعه ی دانشگاهی پاک نخواهد شد، عملی که بی اعتمادی مجامع علمی به دانشگاه را به دنبال خواهد داشت.

 

photo_2016-06-19_08-03-24

 

به نظر حداقل اقدام، ورود وزیر محترم بهداشت به این موضوع می تواند باشد تا بلکه بتوان تصور تخلف های آینده را کم رنگ کند.

 

به نظر باید با مجامع علمی مربوطه جهت تصحیح سایتیشن این افراد و اچ ایندکس دانشگاه مکاتبات لازم صورت گیرد.

 

photo_2016-06-19_08-03-46

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


 1. حسین گفت:

  برو بابا با این سایت دروغ و چرت پرت،(((یک خبر درست کار کردی))) ؛ بدبخت هر ریالی که گیرت میاد از این خبرها از گوشت خوک حرام ترت، انشاءالله تو همین دنیا جوابش رو بگیری نه اون دنیا زمان ریاست قبل همه چی خوب بود چون تو را……..

 2. محمد گفت:

  سلام اگر این خبر درست باشه وا قعا جای تاسف داره واسه ی دانشگاه علوم پزشکی با این سابقه و قدمت

 3. باقر گفت:

  ذات دانشگاهای ایران با تخلف همراه است
  اینا فقط نمونه کوچکی از بی اخلاقی است
  جندی شاپور تواناییش تو این زمینه بیشتر بوده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

آخرین خبرها
طراحان دیدنا