ساعت: ۰۸:۳۵:۳۲
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, علمی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 30858
تاریخ مخابره: سه شنبه ۳۱ فروردین ۹۵
زمان مخابره: ۱۹:۰۸
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
به گزارش گروه دانشگاه "موج چهارم" :
نفوذ و جولان جریان خاص سیاسی در دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان/تهدید به اخراج اساتید معترض! + تصاویر

این عضو هیات علمی تاکید کرد: منتصبین اخیر در دانشگاه با خط گرفتن از بیرون درصدد ایجاد هیاهو و ملتهب نمودن فضای علمی و مختل نمودن برنامه های آموزشی دانشگاه را دارند.

روز گذشته  بود که خبر تجمع و اعتراض جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در صدر اول اخبار قرار گرفت.

 

تجمعی که از ساعت ۱۴ روز گذشته دوشنبه (۳۰ فروردین ماه) آغاز و تا ساعت ۴ صبح امروز ادامه داشت ؛ اما این پایان کار نبود و از ساعت ۷ صبح امروز سه شنبه (۳۱ فرودین ماه)، اساتید و اعضای هیات علمی به تجمع خود ادامه دادند و تاکنون ادامه دارد.

 

پس از پیگیری های صورت گرفته موفق شدیم که پای حرف دل این اساتید بنشینیم.

 

پیش تر اخباری در این رابطه منعکس شده بود که اکنون و در ذیل این متن، سخنان متفاوتی را از یکی دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه در گفتگو با “موج چهارم”، می خوانید.

 

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه “موج چهارم”، در ابتدای سخنان خود و در بیان علت اصلی بروز این بحران گفت: علت اصلی در بروز این بحران و مشکل، ضعف شدید مدیریتی ریاست دانشگاه و منتصبین سفارش شده و حزب گرایی می باشد که از سوی جریان خاص سیاسی در استان حمایت می شوند.

 

وی افزود: تا پیش از معارفه ی آقای سیدنژاد (ریاست فعلی دانشگاه)، اساتید و اعضای هیات علمی که از سوی هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم برابر قانون تائید شده بودند، حقوق خود را از خزانه دریافت می کردند، که متاسفانه این روند قانونی پس از معارفه ی ریاست فعلی با مشکلات عدیده ای روبرو شده است.

 

این استاد دانشگاه به جولان جریان خاص سیاسی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه آقای سیدنژاد که به طور همزمان در دانشگاه شهید چمران اهواز نیز فعالیت دارند، هفته ای یکبار موفق به حضور در این مرکز می شوند، لذا این موضوع سبب شده است که جریان خاص سیاسی همراه با پیاده نظام خود فرصت را مغتنم بشمارند و این دانشگاه را جولانگاه خود قرار دهند.

 

وی به انتصابات جنجالی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: متاسفانه انتصابات اخیر در دانشگاه تماماً با نگاه حزبی و سفارشی و از سوی جریانی خاص صورت پذیرفته است.

 

این عضو هیات علمی با بیان اینکه نفوذ این جریان در دانشگاه روز به روز در حال افزایش است، عنوان کرد: متاسفانه امروز کار به جایی رسیده است که نفوذ این جریان اثر خود را گذاشته است و حرف و دستور ریاست دانشگاه اعتباری ندارد.

 

وی تاکید کرد: منتصبین اخیر در دانشگاه با خط گرفتن از بیرون درصدد ایجاد هیاهو و ملتهب نمودن فضای علمی و مختل نمودن برنامه های آموزشی دانشگاه را دارند.

 

این استاد دانشگاه به اقدامات جدید مسئولین سفارش شده ی دانشگاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه اینان به جای حل منطقی این مشکل، رسماً از روز گذشته حقوق این اساتید را قطع و آنان را تهدید به اخراج کردند.

 

این عضو هیات علمی در پایان، ناکارآمدی، ضعف مفرد مدیریتی، عدم حضور آقای سیدنژاد (ریاست دانشگاه) و عدم استقلال ایشان، عدم اصلاع از برخی قوانین از سوی مسئولین دانشگاه و خط گرفتن از بیرون را، دلایل ایجاد این بحران دانست و عنوان کرد: استفاده از نیروهای کارآمد جهت حل برخی از مشکلات دانشگاه، عزل منتصبین سفارش شده ی افراطی و قبول حق مسلم اساتید و اعضای هیات علمی و پرداخت حقوق آنان از خزانه، جزء خواسته های تجمع کنندگان می باشد.

 

 

photo_2016-04-19_19-11-37

photo_2016-04-19_19-12-22

photo_2016-04-19_19-12-15

photo_2016-04-19_19-12-07

 

 

ایمیل سایت خبری – تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


 1. حسین گفت:

  سلام…..آنچه که نوشتید واقعیت داشت…..متاسفانه آقای سیدنژاد دنبال اخراج افرآد هست….ولی این افراد همه دارای ردیف استخدام از سازمان مدیریت می باشم…روند جذب شان قانونی بود…

 2. بهبهانی گفت:

  متاسفانه این داستان در دانشگاه چمران نیز وجود دارد. جریان سیاسی خاص فقط جز به اخراج اساتید ارزشی و جنجال و تفرقه اندازی بین جریان مخالف هدفی دیگر ندارد.
  خیلی از کسانی که در دانشگاه خاتم به صورت غیرقانونی درحالی که باید تمام وقت در خدمت دانشگاه باشند هم اکنون دانشجوی دکتری هستن و جالب اینجاست حقوق هم دریافت میکنن.
  این اتفاقات در دانشگاه رامین و خرمشهر و بوشهر و کاشان نیز رخ داد.
  از رهبر معظم انقلاب درخواست میکنم که به داد اساتید که فقط گناهشان ارادت به ولایت و رهبری است برسند.

 3. هیات علمی دانشگاه گفت:

  با احترام، بنده به عنوان یک هیات علمی این دانشگاه که در تجمع مذکور حاضر بودم، به عرض می رسانم، خبر فوق با هداف سیاسی تنظیم شده است اگر چه برخی از مطالب آن نیز خلاف واقع نیست. متاسفانه آنچه حقیقت است این است که در دوره سرپرستی جناب دکتر توکلی، بخشی از امورات مرتبط با مسائل اداری و حقوقی دانشگاه در چارچوب ضوابط قانونی حاضر وزارت علوم دنبال نشده است و در روزهای پایانی ریاست قبلی، تصمیماتی در حوزه ریاست اتخاذ شده است که طبق بررسیهای تیم مدیریتی فعلی در چارچوب ضوابط دانشگاه نبوده است و لذا ریاست فعلی برای حل ایرادات موجود تلاشهایی مستمر را با وزارت علوم پیگیر بوده است که متاسفانه به دلایل مختلف و شاید حتی عدم حمایت وزارت علوم برای حل آن هنوز به نتیجه نرسیده است. در واقعه اخیر نیز اگر چه بنده مدیریت فعلی را مقصر نمی دانم ولی لازم است یاداوری شود که اگر ریاست فعلی قادر به جلب حمایت وزارت علوم برای حل و فصل مشکلات دانشگاه نمی باشد، بیش از این خود را در جریان اتهامات و استرس قرار نداده و به صورت رسانه ای اعلام کناره گیری نماید تا وزارت علوم برای حل مشکل آن طور که شایسته می داند اقدام کند. در نهایت مجددا اعلام می دارد که به احتمال یقین تیم مدیریت فعلی تلاش در برقراری علالت و صداقت در اجرای امورات مدیریتی دانشگاه را دارد که متاسفانه بعضا اجرای صحیح امور در محیط به شدت مشکل دار را نمی توان بدون حاشیه اجرا نمود و شاید نباید اجرا نمود و لازم است مسئولین وزارت علوم با دادن قدرت تصمیم گیری اجازه اصلاح آرام و گام به گام را به ریاست دانشگاه بدهند.

 4. ح م گفت:

  سلام خوانندگان عزیز من هیت علمی این دانشگاه هستم متاسفانه دانشگاه محل جولان نیروهای مدیران سابق و فعلی است. فقط در این بین عده ای نیرو که بدون پشتوانه است وکسی از انها حمایت نمی کند اسیب می بینند. هیتی که هم میاد ی سری مدارک جهت دار از مدیران فعلی دریافت می کند هنوز از در دانشگاه بیرون نرفته نیروهای مدیر قبلی اعمال نفوذ می کنند گزارش جوری میشود که فقط اون گروه سوم اسیب میبیند و لاغیر

 5. علی گفت:

  برای موج چهارم متاسفم که این چیز ها ر ومنتشر می کنه اگر واقعا بی طرف هستید یک مصاحبه هم از اقای دکتر سیدنژاد بزارید تمام این اساتید تا به امروز از بیت المال به صورت حرام و غیر قانونی مصرف می کردن برید از امام جمعه شهر بپرسید که از اقای سید نژاد خواهش کرده همین روند ادامه پیدا کند وتشکر جدی کرده است اکر راست می گید با ایشون هم صحبت کنید نه اینکه صحبت یک فرد متخلف را منتشکر کنید حیف واقعا حییییییف نام بسیج و ارزشی که روی سایت شماست واقعا متاسفم برای این خون های ریخته شده در راه این انقلاب که تو ادعای بسیج می کنی مردی انتشار بده بسیییییییییجی

 6. کارمند بی دفاع گفت:

  با ح.م موافق هستم.
  چرا مسئولان فعلی که اصرار به تخلف مدیریت قبلی دارند چرا اسناد و مدارک مرتبط با تخلف را رو نمی کنند تا مدیریت قبلی پاسخگو باشد.
  تصور خودم این است که متاسفانه مدیریت جدید و معاونین آنها از قوانین اطلاعی ندارند وگرنه بعد از گذشت ۷ ماه تخلفات را بیان می کردند.
  متاسفانه تمام اساتید جذب شده روند قانونی دارد و مدیریت جدید هدفشان حذف اساتیدی است که همسو با خودشان نیستند.

 7. ه خ گفت:

  به نظر بنده حق گرفتنی است و وابسته به هیچ نظامی نمی باشد، در نهایت هم پشتوانه همه ما خداوند متعال است ، دوست عزیز بعضی از همکاران در گرفتن حقشان با وعده های دروغین اغفال می شوند
  مثلا به قول خودشان با امدن هیئت دوباره توسط معاون آموزشی دانشگاه با وعده های دروغین اغفال می شوند و شرایط را انگونه که هست توضیح نمی دهند خوب با وجود ۶ ماه نداشتن حقوق چگونه خود را بازیچه افراد قرار می دهند
  بعضی دیگر نیز می ترسند که حرف بزنند خوب این سکوت باعث اعمال ظلم از سمت هر سیستمی می شود پس لطفا قبل از اتهام به دیگران خودمان را اصلاح کنیموصدایمان در بیاید درصورت شنیده نشدن اینگونه بگوییم و به این فکر کنیم که تاکنون چه اقدامی برای خود کرده ایم با خودتات رو راست باشید

 8. متضرر گفت:

  سلام خدمت همشهریان عزیزم
  متاسفم که دانشگاه ما روز به روز داره عقب تر میره..متاسفم که دانشگاه ما تبدیل به محل بازگشایی عقده های افراد دور مانده از پست در دوره قبل شده…متاسفم که دانشگاه ما محلی برای بحث های قومیت گرایی شده…متاسفم که دانشگاه ما بخاطر بی کفایتی مدیرانش دچار رکود علمی پژوهشی و آموزشی شده…متااااااااااااااااااااااااااااااااااسفم

 9. سمنانیان گفت:

  کاش وزارت علوم و مسئولان محترم شهرستان می دانستند چه اتقاقاتی در دانشگاه خاتم می افتد.
  متاسفانه همه ما خودمان را شیعه جعفری می دانیم اما کردار و رفتار اسلامی را فراموش کردیم. قبول دارم که جناح های سیاسی بسیار در روند کاری دانشگاه ها موثر هستند. قبول دارم کار اعضای هیئت علمی انجام نمی شود. قبول دارم اخراج اساتید را معاونین ۶ ماهه تکرار می کنند.
  اما در واقعیت دکتر سیدنژاد تقصیری ندارند ایشان استاد تمام با ۲۷ سال سابقه تدریس و نزدیک به ۸۰ مقاله معتبر. ایشان فردی است متعهد و پیگیر باور کنید دکتر سید نژاد بی تقصیر است.
  از خداوند برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
  هدف معاونین و مدیر امور اداری تخریب شخصیت جناب دکتر سیدنژاد است

 10. علی گفت:

  سلام من موافق نظر دومی هستم….بیش از ده نفر از دوستان مدیریت جدید که بورس مربیان بودن و بورسشان لغو شد….دارن حقوق میگیرن و در دانشگاه حضور ندارن….واقعا وزارت علوم و سازمان بازرسی بررسی کند

 11. حسین گفت:

  گر من جای دکتر سیدنژاد بودم اولا یک بررسی میکردم گه بانی این تحصن کیه؟ چون برای تحصن باید اقدامات قانونی انجام بشه و درخواست به معاونت سیاسی فرمانداری داده بشه و دوما تحصن در ساختمان دولت ممنوع است بعدشم یک یک پرونده این افراد را نگاه میکردم تا مجوزات انها چک شود که کی صادر کرده و میزان علمی انها چقدر است و اینکه ایا دستورات قانونی صادر شده و با برنامه مدون و منظم اگر مازاد بودند تدریس بهشون نمی دادم تا جایگاه دانشگاه پائین نیاد و هیئت علمی ارزش پیدا کنه بعدشم می گفتم هر کس بره پی شکایت قانونیش تا حقش مشخص بشه نا اینکه غیر قانونی جذب شدند و الانم غیر قانونی با هوچی گیری می خوان کارشون جلو بره اونم یک فوق لیسانس تازه تمام شده

 12. آرزو گفت:

  درست است که برخی کارها در زمان ریاست جدید انجام نمی شود. اما مطمئن باشید که روند قانونی مسایل مربوطه انجام شود.
  هجمه های وارد شده به اساتید بزرگوار مثل دکتر معتقد و دکتر فرجی دور از انصاف است. مدیر امور اداری کلا مشکل روحی دارد و نمیتوان ازش انتظار بالایی داشت.
  از اساتید بزرگوار معتقد و فرجی تقاضا دارم مثل همیشه که در بسیاری از بحران ها مصلحت را در نظر گرفتند الان هم چنین روندی داشته باشند.
  به روزی فکر شود که از روی صندلی ریاست پا می شوند و با همکاران خودشان در یک طبقه قرار می گیرند.
  گول بازی های سیاسی را نخورید

 13. علی گفت:

  لطفا در اطلاع رسانی اصل بیطرفی را رعایت کنید. کاش مصاحبه ای هم با ریاست دانشگاه و مدیران آن داشتید تا لااقل بتوان قضاوت کرد حق با کیست .تمام خبرهای شما ظاهرا از زبان یک عضو هیئت علمی است جهت بررسی دلایل کاش اخبار دو طرف را منتشر کنید من با همین اساتید کلاس داشتم که کلاسها را تعطیل کردند. مشکل اداری آنها چه ربطی به من دانشجو دارد.
  خداییش کلاس استادی خیلیهاشون ندارند.
  موفق باشد.

 14. راستی گفت:

  در جواب آرزو
  متاسفانه باید خدمتتان عرض کنم که جناب دکتر معتقد به دور از انصاف و عدالت صحبت از اخراج اساتید می کنند.
  به نظر می رسد ایشان فقط به فکر مصلحت خودش می باشد چون بسیاری از مواردی که منجر به سر و صدا و جنجال می شود را به اساتید بزرگوار مثل دکتر فرجی و دکتر سیدنژاد نسبت می دهد و خودش را مبرا می کند.
  کاش این اساتید متوجه بودند که هدف جناب آقای دکتر ساسان معتقد ریاست بر دانشگاست.

 15. مهدی گفت:

  با احترام به نظر حسین باید عرض کنم اگر قراره فقط پرونده های افراد جدید جذب شده بررسی گردد آیا این ظلم نیست؟
  در سال های ۸۹ و ۹۰ بسیاری از افراد با مدرک فوق لیسانس استخدام شدند بدون هیچ رزومه خاصی. که این افراد در دانشکده فنی و علوم بودند. شما گروه های فنی ریاضی و غیره را ببینید.
  به نظر بنده باید رزومه افراد از سال ۸۷ به بعد بررسی شود و هر کس حقش است بماند نه کسی که با رانت آمده است.
  مطمئنم افراد جدید هم از این پیشنهاد خوشحال می شوند.معاون آموزشی دانشگاه که باید سرآمد پژوهش در دانشگاه باشد رزومه ای در سایت ندارد. دکتر معتقد آیا رزومه اش را دیدید؟
  دکتر علمداری چند مقاله دارد که در روسیه چاپ شده است که هیچ نمایه ای ندارد.
  اما افراد جدید جذب شده را فقط برید سوابق و مقالاتشان را ببینید و خود خوانندگان مقایسه داشته باشند.
  مصداق بارز عدالت این است که هر کس شایسته تر است بماند.

 16. کارمند گفت:

  سوال اینجا مطرح می شود که چگونه افرادی مثل موحدنیا و صالحی، جعفرزاده و بسیاری دیگر که با ساخت و پاخت توانستند در دانشگاه با مدرک کارشناسی ارشد استخدام شوند را اخراج نمی کنند.
  اصلا چرا تا زمانی که دکتر در رشته ریاضی و آمار وجود دارد این افراد باید استخدام شوند.

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا