ساعت: ۰۹:۵۱:۳۲
|
امروز: پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, یادداشت
کد خبر: 29451
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۹۴
زمان مخابره: ۱۲:۰۹
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
یادداشت / نهضت ما زنده ایم استان خوزستان
اگر زن های انساز ساز از ملت ها گرفته شود، ملت ها به شکست و انحطاط خواهند رسید

نقش زنان در تاریخ معاصر ایران، بسیار برجسته و پر رنگ است به گونه ای که دوشادوش مردان انقلابی، زنان شجاع و مدبیر و ساعی بودند که در تکثیر و تبیین و تبلیغ مبانی ارزشمند و اصیل انقلاب اسلامی و سیراب نمودن جان های تشنه ی معنویت و نور تلاش می کردند.

موج چهارم /

 

نقش موثر بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی ؛

 

امام خمینی (ره) بنیانگذار حکیم انقلاب اسلامی فرمودند: اگر زن های انساز ساز از ملت ها گرفته بشود، ملت ها به شکست و انحطاط خواهند رسید.

 

بی شکت در جامعه ای که حدود نیمی از آحاد آن را زنان تشکیل می دهند، و رهبر و مقتدای آنان نیز از چنین نگاه و دیدگاه متعالی نسبت به جایگاه زن برخوردار است، زنان قاعاً منشا اثر و تحول خواهند بود.

 

همچون همیشه ی تاریخ این سرزمین که این نیروی عظیم اجتماعی منشا اثر بوده است، در برهه ی حساس و تعیین کننده ی انقلاب نیز نقش بی بدیل خود را به بهترین نحو ایفا نموده و در تمامی عرصه ها و صحنه ها حضور مستمر و موثر داشته و تا به ثمر نشستن درخت اصیل انقلاب اسلامی، از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

 

نقش زنان در تاریخ معاصر ایران، بسیار برجسته و پر رنگ است به گونه ای که دوشادوش مردان انقلابی، زنان شجاع و مدبیر و ساعی بودند که در تکثیر و تبیین و تبلیغ مبانی ارزشمند و اصیل انقلاب اسلامی و سیراب نمودن جان های تشنه ی معنویت و نور تلاش می کردند.

 

شیر زنان بصیر و روشن ضمیر بودند که پیام انقلاب امام خمینی (ره) را به خوبی درک نموده و برای نجات انسان های گرفتار در تارهای چسبنده ی زرق و برق دنیوی و جو مسموم فرهنگی که هدفش استحاله ی دینی و عقیدتی جامعه ی مسلمان ایرانی بود، وارد صحنه ی مبارزه شدند و نه تنها در زمینه ی نرم افزاری و فکری، بلکه در بسیاری از موارد در فعالیت هعای سخت افزاری نظیر تکثیر اعلامیه و ضبط و پخش نوار و پیام های پیشوای انقلاب و حتی ساخت سلاح های دستی، گوی سبقت را از برادران ایمانی خود می ربودند ؛ به گونه ای که امام راحل فرمودند: “شما بانوان شجاع، دوشادوش مردان؛ پیروزی را برای اسلام بیمه کردید” و همچنین در جایی دیگر تاکید می نمایند: “ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست، آسیب نخواهد دید”.

 

بانوان فرهیخته ی مسلمان ایرانی در تمامی فرآیندهای اجتماعی و سیاسی و نیز در فراز و نشیب ها و بحران های مختلفی که بر کشور گذشت، پای ثابت کار بودند و استوار و مستحکم در برابر ناملایمات ایستادند.

 

ایثار و فداکاری بانوان عفیف و ساعی ایران اسلامی بود که زمینه ساز صدور انقلاب اسلامی در چهارمین دهه از عمر خود به دنیا گردید.

 

نهضت ما زنده ایم استان خوزستان  

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار:

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا