ساعت: ۰۸:۳۵:۵۲
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, اقتصادی, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, علمی, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 27952
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴
زمان مخابره: ۱۶:۰۵
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گروه دانشجو / سخنان صریح و مهم مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز
انتخاب دکتر نشان، از اول هم اشتباه بود!؟

وی با انتقاد به عملکرد کمیته ی انظباطی دانشگاه بیان کرد: نشریات دانشگاهی را به کوچکترین بهانه ای توقیف کردند و هرگونه نقد منتطقی ؛ با مشت محکم کمیته انظباطی دانشگاه روبه رو می شود.

به گزارش گروه دانشجو، سعید جمشیدی در گفتگو با خبرنگار “موج چهارم” از اهواز، در رابطه با وضعیت کنونی دانشگاه شهید چمران اهواز، سخنان مهمی را مطرح کرد.

 

جمشیدی در بخش اول سخنان خود، با اشاره به مدیریت ضعیف دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: دانشگاهی که با قدمت ۶۰ ساله، نام بزرگ مرد دفاع مقدس (شهید مصطفی چمران) را به یدک می کشد، این روزها حیات خلوت سیاست زدگانی شده است که جزء منافع حزبی و گروهی، به هیچ کس و هیچ چیز فکر نمی کنند!؟

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز، تصریح کرد: مدیریت ضعیف و جولان چهره های انگشت شمار سیاسی در این دانشگاه، کار را به آنجا رسانده است که با راه اندازی اتاق فکری به لیدری آقای “م . ص” برای همراهان و همفکران خود، اعم از (استاد و دانشجو)، جزء به چالش کشاندن دانشگاه و رسیدن به اهداف خود، هدفی را دنبال نمی کنند ؛ چالشی که آن را می توان در انتصابات (۱۹ ماه) اخیر، نشان دادن چراغ سبز به تشکل های ضد ارزشی و نو تاسیس در برگزاری جشن و پخش موسیقی که نقض مستقیم سخنان رهبر معظم انقلاب می باشد و برخورد با دانشجویان و اساتید انقلابی مشاهده نمود، و باید گفت که این اتفاقات، “نامیمون” هستند.

 

وی افزود: صریح باید گفت که انتصاباب (۱۹ ماه) اخیر در دانشگاه شهید چمران اهواز، با هدف و از یک طیف خاص سیاسی انتخاب می شوند!؟

 

انتصابات مدیرانی که هیچ گاه در فضای دانشجویی نبودند ؛ مدیرانی که به جای اعتماد به دانشجو، پیمانکاری ؛ اهداف مجموعه را پیش می برد و می برند!؟

 

این فعال دانشجو، با گریزی به وضعیت فرهنگی دانشگاه عنوان کرد: یکی از انتصابات مسموم این دانشگاه، انتخاب تحمیلی دکتر (نشان)، به عنوان معاونت فرهنگی دانشگاه بود، انتخابی که از اول هم اشتباه بود.

 

جمشیدی تاکید کرد: این انتخاب، ضربات سنگین و جبران ناپذیری را بر پیکره ی فرهنگ دانشگاه وارد آورد، ضربه ای که در بیان مصادیق آن می توان برگزاری جشنواره ی میلیاردی (علمی) و جشن های ضد ارزشی از سوی تشکل های نو تاسیس، که امروزه فضای دانشگاه را احاطه نموده است را نام برد.

 

مسئول بسیج دانشجویی در بیان نکته ای مهم خاطرنشان کرد: از گوشه و کنار خبر می رسید که قرار است دکتر نشان، به عنوان ریاست دانشکده ی هنر استان معرفی شود!، انتخابی که باید در آینده ای نه چندان دور، شاهد اتفاقات بدتری در سطح دانشکده های هنر استان باشیم!؟

 

وی با انتقاد به عملکرد کمیته ی انظباطی دانشگاه بیان کرد: نشریات دانشگاهی را به کوچکترین بهانه ای توقیف کردند و هرگونه نقد منطقی ؛ با مشت محکم کمیته انضباطی دانشگاه روبه رو می شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی در جمله ای کوتاه و قابل تامل عنوان داشت: “دستان پشت پرده، در حال برنامه ریزی گسترده در این دانشگاه هستند”.

 

جمشیدی با بیان جمله ی “پاکسازی”، آن را یکی از اهداف این اتاق فکر و دستان پشت پرده در دانشگاه شهید چمران اهواز و وزارتخانه علوم دانست و گفت: اینان قصد دارند که به بهانه های واهی و متفاوت، دانشگاه را از لوس حضور اساتید جوان، ارزشی و انقلابی پاکسازی نمایند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در پایان تاکید کرد: “پاکسازی” را می توان توطئه ای نام برد که منشاء آن در حوزه های ریاست وزارت علوم و دانشگاه شهید چمران اهواز حضور دارند.

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


 1. محمدی گفت:

  برادر عزیز این آقایان افرادی که از دانشگاه حذف شدند افراد متخصصی نیستند.
  افراد متخصص از دیدگاه آقایان افرادی هستند که در فتنه ۸۸ حضور فعالی داشته باشند.

 2. جعفری گفت:

  ای بابا
  فرهنگ…
  ضد فرهنگ…
  این اصطلاحات چیه؟
  اصلا در مدیریت این آقایان چیزی به نام فرهنگ هست؟؟؟!!!

 3. فتاحی گفت:

  این دولت ، دولت قانون گذار است.

 4. ابراهیم گفت:

  ولش کن، به این دانشگاه دیگر امیدی نیست.

 5. سیدموسی گفت:

  تاکی سیاست …
  تاکی دانشگاه باید جولانگاه ی عده افرادسیاسی باشن که حرف دانشجو رو نمیفهمن و فقط بفکر اهداف سیاسی خودشونن …

 6. مخمد کرمی گفت:

  دوستان یک مقدار در انتخابات دانشگاه دقت کنبد از معاونت آموزشی گرفته تا معاونت مالی و اداری از ریاست دانشکده ها تا مدیریت خدمات عمومی و مالی و تعمیرات و ……. همه نشان از باند و باند بازی هست تین سرپرست نزدیک به دو ساله که به پشتوانه دکتر صفایی مفدم سر پست مونده و هیچ نه به فرمایشات ایشان نمی گه

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا