ساعت: ۲۰:۲۱:۲۴
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, علمی, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, یادداشت
کد خبر: 27506
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۴ شهریور ۹۴
زمان مخابره: ۱۰:۲۸
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
یادداشت دانشجویی ؛
آیا قیام امام حسین (ع)، یک فرار از تهدید بود!؟

اینکه حرکت امام حسین (ع) یک انقلاب نبوده بلکه صرفاً یک فرار از تهدید! جهت نجات مال و عیال و جان خود بوده، جدیدترین نسخه ی است که پیچیده به دست وهابیون ملعون است.

موج چهارم /

این روزها باز از زبان دشمنان اسلام جملاتی جاری می شود که دل عاشقان حسین بن علی (ع) را بیش از پیش می گدازد.

 

اینکه حرکت امام حسین (ع) یک انقلاب نبوده بلکه صرفاً یک فرار از تهدید! جهت نجات مال و عیال و جان خود بوده، جدیدترین نسخه ی است که پیچیده به دست وهابیون ملعون است.

 

لذا نگارنده بر خود لازم دانست که در این زمینه، چند نکته را ذکر کند:

 

طبق آنچه در اکثر مقاتل ذکر شده، امام حسین(ع) پس از آنکه از جانب فرماندار مدینه برای بیعت با یزید مورد فشار قرار گرفت، با کاروانی از خانواده (زن و فرزندان) و بنی هاشم و سایر کسانی که آنروز با ایشان همراه شدند، از مدینه رهسپار شهر مکه شدند.

 

حال این سوال در اذعان تداعی می گردد که اگر امام حسین (ع) از تهدید می گریخت، چه لزومی داشت زنان و کودکان را با خود همراه کنند؟

 

آیا یزید نیازی به بیعت خانواده ی امام داشت؟، کما اینکه قبل از حرکت، عده ای از به ظاهر دلسوزان هم امام را از به همراه بردن زن و بچه نهی کردند، ولی امام باز هم بر عزم خود استوار بود.

 

چرا امام از بیراهه نرفت و برای حرکت کاروان، مسیر اصلی را به سوی مکه انتخاب کرد؟

 

کسی که می گریزد، سعی می کند اثری از خود باقی نگذارد، ولی کاروان امام، بسیار آشکار از مدینه به سوی مکه به راه افتاد. (در برخی مقاتل گفته می شود این پیشنهاد را حضرت مسلم بن عقیل (ع) به امام دادند).

 

به گواهی مقاتل، آیا وداع دلسوزانه ی امام (ع) با قبر حضرت رسول (ص) قبل از حرکت، بر همه ی اهل مدینه آشکار نبود که امام، پا در سفری بی بازگشت نهاده است؟

 

به گواهی مقاتل، امام چندین بار چه در فرمانداری شهر مدینه و چه در حضور مردم آن شهر، مقصد سفر خود را آشکارا اعلام نمود و هدف خود از این حرکت را بقای اسلام و اصلاح امت پیامبر دانستند و فرمودند: “چون منی با کسی مثل یزید بیعت نمی کند؟”.

 

آیا در هنگام فرار، انسان دلیل آن و زمان آنرا بازگو می نماید؟

 

امام وصیت نامه خویش را نزد “محمد حنفیه” برای تاریخ بازگذارد، که این وصیت نامه در تاریخ، ثبت و نگه داری شده و امام بر نگهداری از آن تأکید داشتند.

 

یقیناً عزیز زهرا (س)، این روزها را می دیده و می خواست که جواب این شبهات داده شود.

 

چرا امام در مکه نماند؟

 

مگر مکه حرم امن الهی نیست؟، مطمئناً اگر امام از ترس جان خود (العیاذ بالله) می گریخت، آنجا برایشان بهترین مکان بود یا حداقل احتمال آسیب رسیدن به ایشان در مکه کمتر بود؟

 

یقیناً امام می دانست که برای زنده نگه داشتن اسلام باید خون داد، به همین خاطر ایشان نمی خواستند حرمت حرم شکسته شود و حرمت شکنی باب شود.

 

کسی که از تهدید فرار می کند، امیدی به زنده ماندن دارد، اما امام (ع) شهادت خود و یارانش را وعده می دهند و از اسیری حرم پیغمبر سخن می گویند.

 

در صورتی که که امام قصد فرار داشت، چرا باید به سوی شهر حساس و پر آشوب کوفه حرکت بکنند؟

 

با وجود آنکه در مقاتل از دیدارهای امام با افرادی که از کوفه می آمدند صحبت شده و در همه ی این دیدارها امام (ع) را از رفتن به سمت کوفه و یا به همراه بردن زن و فرزند منع کرده اند، اما امام و یارانشان به راهی که زنگه نگه داشتن اسلام در آن بود، ادامه دادند.

 

حال دلیل قیام امام حسین (ع) را از زبان مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی بخوانیم:

 

“کار امام حسین (ع) بسیار مشکل بود، چون با یک عده آدم نادان و تحمیق شده روبرو بود که هیچ استدلالی را نمی پذیرفتند و ملاکات اسلامی شان را هم از بنی امیه گرفته بودند.

 

اینها ظاهرشان شبیه انسان بود ولی هیچ بهره ای از فهم و شعور انسانی نداشتند.

 

آیا می شود این مردم را با شمشیر بیدار کرده و از وادی حماقت بیرون آورد؟

 

لذا امام حسین (ع) راهی جز این نداشتند که از راه خون وارد شوند تا آنها را بیدار کنند، مگر راهی جز به پا کردن صحنه کربلا برای بیدار کردن یک امت تحمیق شده وجود دارد؟

 

راهی جز این نبود که حضرت برای بیداری امت اسلامی کشته شوند.

 

حضرت اثبات کرد که در مکتب ما، خون بر شمشیر پیروز است. (منبع: جلد دهم کتاب سلوک عاشورایی)”.

 

بسیار متأسفیم که بعد از گذشت این همه سال از قیام اباعبدالله (ع)، هنوز عده ای متنبه نشده اند و اینبار از زبان وهابیت سخن می گویند.

 

باقریان / دانشجو و فعال سیاسی فرهنگی خوزستان

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار :

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


  1. علیرضا گفت:

    به نظرمن امام حسین (ع)مظلوم ترین انسان در کل تاریخ اسلام است آقاجانم برای توست

  2. علی گفت:

    آیا واقعا این حرفهایی که زدی رو به عنوان استدلال قبول داری؟؟؟ چرا دنبال اینور و اونور میری برادر عزیز… وصیت نامه امام ع بهترین معیار برای دانستن حقیقته…قبول کردن اینگونه استدلال ها جهله عزیز من … اگه این استدلالو واسه یه بچه ام بگی قبول نمی کنه…برقرار باشید

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا