ساعت: ۲۰:۲۴:۰۰
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, علمی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 23540
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۸ بهمن ۹۳
زمان مخابره: ۱۳:۱۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
گفتگو با ۳ دانشجوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

هر ساله دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دانشجوهای نمونه خود را معرفی کرد، در همین راستا به گفتگو با تعدادی از این دانشجویان پرداختیم و از آنها خواستیم تا ضمن معرفی خود، از سوابق آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شان بیشتر برایمان بگویند

به گزارش موج چهارم، هرساله دانشجویان برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مقاطع دکترای تخصصی، دکترای حرفه ای، کارشناسی ارشد و کارشناسی که دارای بالاترین امتیازات در حیطه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و شئونات می باشند به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت شرکت در رقابت انتخاب دانشجویان نمونه کشوری معرفی می گردند.

 

در سال جاری نیز طبق هر سال دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دانشجوهای نمونه خود را معرفی کرد. در همین راستا به گفتگو با تعدادی از این دانشجویان پرداختیم و از آنها خواستیم تا ضمن معرفی خود، از سوابق آموزشی، پژوهشی و فرهنگی شان بیشتر برایمان بگویند و اینکه اگر به گذشته برمیگشتند بازهم همین مسیر را برای ادامه راه انتخاب می نمودند؟

 

محمد جواد محمدی، نفر اول دانشجوی برتر مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) رشته بهداشت محیط:

محمد جواد محمدی متولد سال ۱۳۶۴ هستم، سال ۱۳۸۲ وارد دانشگاه و در سال ۱۳۸۶ در مقطع کارشناسی رشته بهداشت محیط از دانشگاه علوم پزشکی ایران با کسب رتبه ممتاز فارغ التحصیل شدم. دو سال طرح خود را در استان کردستان گذراندم و بعد از آن در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دادم و با رتبه اول در این مقطع فارغ التحصیل شدم و در سال ۱۳۹۰ در مقطع دکترا پذیرفته شدم، همچنین عضو مرکز استعدادهای درخشان و بنیاد نخبگان هستم.

از سال ۱۳۸۵ فعالیت های پژوهشی خود را با راهنمایی های آقای دکتر مهدی فرزاد کیا، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز نمودم و عمده فعالیت هایم را در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با راهنمایی های آقای دکتر گودرزی انجام دادم.

 

بالغ بر ۲۰ مقاله پژوهشی چاپ شده و ۱۵ مقاله تایید شده که بزودی چاپ می شوند و حدود ۱۲ سخنرانی در کنفرانس ملی بین المللی داشتم و ۳ کتاب نوشتم که در حال چاپ می باشند که این کتابها در زمینه تصفیه فاضلاب، آلودگی هوا و مدیریت پسماند هستند.

 

در حیطه آموزشی با راهنمایی آقای دکتر گودرزی در زمینه تدریس آلودگی هوا و در زمینه آمار، مدرس دوره های مختلف در بیمارستان های اهواز نیز هستم. در زمینه فرهنگی نیز عضو نهاد رهبری و ۱۲سال نیز عضو بسیج و همینطور عضو کانون هلال احمر دانشگاه هستم.

 

امسال علاوه بر نفر اول دانشجوی نمونه، به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه و استان نیز شناخته شده ام.

 

اگر به گذشته برگردم فکر کنم مسیرم کاملا عوض می شد و رشته پزشکی را که علاقه بنده نیز در این زمینه است را ادامه می دادم. در آن زمان، انتخاب رشته با مداد انجام میشد و کد رشته را اشتباه وارد کردم و این باعث شد که به جای رشته پزشکی، رشته بهداشت محیط را انتخاب کنم و در این حیطه ادامه تحصیل دهم اما به مرور به این رشته علاقه مند شدم. اما در هر صورت اگر به گذشته برگردم حتما رشته پزشکی را ادامه می دادم.

 

مهدی گودرزی، نفر دوم دانشجویان برتر مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) رشته سم شناسی:

مهدی گودرزی متولد سال ۱۳۶۱ هستم. در سال ۱۳۸۰ در مقطع کاردانی رشته مبارزه با بیماریها وارد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شدم. در سال ۱۳۸۲ در مقطع کارشناسی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه تحصیل دادم و در سال ۱۳۸۵در مقطع کارشناسی ارشد، رشته سم شناسی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پذیرفته شدم و مقطع دکتری را نیز در همین دانشگاه ادامه دادم.

 

در زمینه پژوهشی دارای سوابق شرکت در ۷ طرح تحقیقاتی به عنوان همکار اصلی و ۳ طرح تحقیقات دانشجویی به عنوان مجری مسئول، چاپ و پذیرش ۱۵ مقاله در مجلات معتبر خارجی و علمی پژوهشی داخلی، عضو دفتر استعداد درخشان و عضو شورای پژوهشی کمیته تحقیقات دانشجویی و دانشجوی نمونه پژوهشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سال ۱۳۹۲ می باشم.

 

از جمله سوابق فرهنگی اینجانب نیز می توان به رابط فرهنگی خوابگاه های برادران از سال ۱۳۹۰، عضو بسیج جامعه پزشکی دانشگاه از سال ۱۳۹۱ و همکاری با نشریه بصیرت، دانشجوی نمونه دانشگاه در مقطع Ph.Dدر سال ۱۳۹۲و ۱۳۹۳ و عضو شورای مرکزی کارگروه علم و دین و عضو کانون نماز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز اشاره داشت.

 

مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری دانشجوی نمونه کسی ا‏ست که دارای ۳ویژگی اصلی خوب درس خواندن و تلاش جهت ارتقای علمی، کسب آمادگی برای ارائه خدمات مطابق با نیاز اجتماعی و علاقه فردی و ارتقای سطح معنویت فردی و به دنبال آن ارتقای کیفی امور معنوی دانشگاه و جامعه باشد. لذا یک دانشجوی نمونه لازم است در تمامی ابعاد و حوزه های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اخلاقی نمونه باشد.

 

از دانشجویان می خواهم که از همان زمان بدو ورود به دانشگاه، هدفشان را مشخص نمایند تا بتوانند با بالاترین سطح علمی و فرهنگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند. اگر قبل از هر کاری درباره آن فکر و برنامه‌ای داشته باشیم می‌توانیم موفق تر باشیم.

 

در وهله‌ی اول موفقیتم را مدیون الطاف خدا و همچنین حمایت‌های بی دریغ خانواده‌ام می دانم که همیشه حامی و مشوق من بوده اند. همچنین حمایت و راهنمایی های اساتیدم در دانشگاه نقش بسیار مهمی در موفقیت من داشته است.

 

ابتدا از شما تشکر می‌کنم که این فرصت را در اختیار من قرار دادید. از خانواده ام بخاطر زحمت های بی دریغشان تشکر می‌کنم. از همه اساتیدم بخصوص جناب آقای دکتر هیبت اله کلانتری و جناب آقای دکتر محسن رضایی و سرکار خانم مهندس زهرا نظری که زحمات زیادی برای بنده متحمل شدند تشکر میکنم.همچنین از جناب آقای احمد کردانی، کارشناس مسئول کانونهای فرهنگی- هنری دانشگاه که مشوق بنده در فعالیتهای فرهنگی بودند کمال تشکر را دارم.

 

عصمت شیربیگی، نفر دوم دانشجوی برتر مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم تغذیه

عصمت شیربیگی، متولد سال ۱۳۶۶ هستم. در سال ۱۳۸۵ در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، رشته علوم تغذیه مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شدم. در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شدم و در سال ۱۳۹۰ در مقطع کارشناسی ارشد علوم تغذیه و رژیم درمانی ادامه تحصیل دادم و در سال ۱۳۹۲ فارغ التحصیل شدم.

 

فعالیت های پژوهشی را از سال ۱۳۸۶ با تشویق و راهنمایی استاد گرامی جناب آقای دکتر محمد آبرومند، عضو هیئت علمی گروه بیوشیمی دانشکده پزشکی آغاز نمودم و ۲ سال بعد، انجام فعالیت های پژوهشی را به صورت مستقل و با آموخته های خود در این زمینه در رشته تخصصی تغذیه، با هدف آگاهی از وضعیت تغذیه جامعه ادامه دادم و بحمدالله موفق شدم چندین سال بعنوان دانشجوی نمونه پژوهشی دانشگاه و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد بعنوان دانشجوی نمونه پژوهشی استان خوزستان انتخاب شوم.

 

همزمان با فعالیت های پژوهشی خود، فعالیت های آموزشی را رها نکرده و در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رتبه اول را در بین همدوره ای های خود کسب نمودم. لازم به ذکر است که افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند، آگاه هستند که در هردو حیطه آموزشی و پژوهشی فعالیت کردن بسیار سخت می باشد و سخت تر از آن اینکه در هر دو حیطه نمونه بودن را حفظ نماییم به همین دلیل از این لحاظ به خود می بالم.

 

همچنین در حیطه آموزشی، فرآیند آموزشی اینجانب در جشنواره مطهری، رتبه اول دانشگاه را کسب کرد و چندین سال به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه در هر سه حیطه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی طبق مصوبه انتخاب دانشجوی نمونه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت انتخاب گردیده و به وزارتخانه معرفی شده ام.

 

اگر به گذشته برگردم همچنان به انجام این فعالیت ها پرداخته و به دنبال علائق خود خواهم بود. فعالیتهای پژوهشی فقط به صرف علاقه و تمایلات شخصی انجام می گیرد و هدف از آن، اطلاع از وضعیت سلامت جامعه به منظور ارائه راهکارهایی جهت بهبود وضعیت و رفع مشکلات می باشد.

 

در اینجا از مسئولین محترم دانشگاه تقاضا میکنم که به افرادی که پیشینه محکمی از سوابق علمی- پژوهشی دارند، بیشتر بها داده شود و جایگاه مناسبی را فراهم آورند تا این افراد در دانشگاه و با اطمینان کامل از آینده خود، تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند و سهم کوچکی در پیشبرد اهداف دانشگاه داشته باشند.

 

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار:

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا