ساعت: ۰۸:۳۱:۴۳
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 22017
تاریخ مخابره: دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳
زمان مخابره: ۱۰:۲۵
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
نارضایتی دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان از استعمال دخانیات در محیط دانشگاه+ تصاویر

دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان از رواج استعمال دخانیات در محوطه این دانشگاه اظهار نگرانی کرده و از مسئولان دانشگاه خواستار برخورد با این معضل شدند.

به گزارش موج چهارم، گروهی از دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان با ارسال تصاویر زیر نسبت به رواج و گسترش استعمال دخانیات در این دانشگاه اظهار نگرانی کردند.

 

این دانشجویان از مسئولان دانشگاه درخواست کردند که هرچه سریعتر به این معضل رسیدگی نماید.

 

 

57

56

 

این در حالی است که اخیراً و بنابر اخبار رسیده از شاهدان عینی در یکی از دانشگاه های آزاد خوزستان مواردی از فروش مواد مخدر به خصوص ماده مخدر ماری جوانا در میان دانشجویان و در محیط دانشگاه نیز رویت شده است.

 

لازم به ذکر است که بر اساس شیوه نامه جدید اجرایی انضباطی دانشجویان استعمال دخانیات در دانشگاه و اماکن مرتبط یعنی هر فضایی که به دانشجو و دانشگاه مرتبط باشد تخلف اخلاقی محسوب می شود و در صورت ارتکاب دانشجویان به این تخلف در مرحله اول بندهای ۲ تا ۵ شیوه نامه اجرایی که از اخطار شفاهی تا درج در پرونده است اعمال می شود و در صورت تکرار تا بند ۱۲ که در نهایت به دو ترم محرومیت (تعلیق) می انجامد قابل تشدید است.

 

این شیوه برای کلیه دانشجویان دختر و پسر اجرا می شود و تفاوتی نیز میان دانشگاههای وابسته به وزارت بهداشت یا علوم وجود ندارد.

 

تحقیقات انجام شده در مورد میزان مصرف سیگار در بین دانشجویان کشور نشان می دهد میزان مصرف سیگار در بین دانشجویان ۱۶ درصد است.

 

بر اساس این تحقیق میزان مصرف سیگار در دانشجویان پسر ۲۵ درصد و در دانشجویان دختر ۶ درصد است. بر اساس نتایج این تحقیق، میزان مصرف سیگار در بین دانشجویان پزشکی نسبت به سایر رشته ها بیشتر است.

 

همچنین با توجه به یافته‌ها مشخص شده است میزان استعمال دخانیات طی دوره تحصیل دانشگاه به ‌نحو معنی‌داری افزایش می‌‌یابد.

 

علاوه بر این براساس ماده یک آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات نیز کتابخانه های عمومی، مدارس، دانشگاه ها و مراکزآموزشی و پژوهشی نیز جزو اماکن عمومی محسوب می شوند و هر نوع استعمال دخانیات در آن ممنوع است و مصرف کنندگان دخانیات در اماکن عمومی به پرداخت جزای نقدی از ۵۰ تا یکصد هزار ریال محکوم می شوند.

 

بنابراین با استناد به این موارد قانونی از ریاست دانشگاه و مسئولان حراست انتظار می رود که هر چه سریعتر نسبت به برخورد با این معضل اقدام مناسب انجام دهند.

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار:

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


  1. nasser گفت:

    با سلام تصویر بالا دانشگاه آزاد آبادان نبوده ولی کشیدن سیگار به کرات دیده شده است

  2. ناشناس گفت:

    ففففففففف

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا