ساعت: ۰۹:۵۶:۰۶
|
امروز: پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 20506
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳
زمان مخابره: ۷:۴۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
اعتراض دانشجویان به وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد مسجدسلیمان

وضعیت نابسامان حجاب و عفاف دانشجویان در دانشگاه آزاد مسجدسلیمان و بی توجهی مسئولان مربوطه باعث اعتراض دانشجویان این واحد نسبت به شرایط موجود شده است.

به گزارش موج چهارم، تابستان ۹۳ بود که انتشار نامه ای منتسب به حراست کل دانشگاه آزاد برای مدتی فضای دانشگاهی کشور را شوکه و دلسوزان فرهنگی کشور را متعجب نمود. در نامه مذکور از تمام حراست های واحدهای دانشگاه آزاد خواسته شده بود که در زمینه برخورد با بد حجابی در دانشگاه اقدامی صورت ندهند و در صورت انجام هر اقدامی از سوی مأموران حراست با افراد خاطی! برخورد انضباطی می شود.

 

 

9

 

با این بهانه از آغاز سال تحصیلی حراست واحدهای دانشگاه آزاد کشور از مداخله در امور مربوط به حجاب و عفاف خودداری نمودند و امورات به معاونت فرهنگی و ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه سپرده شد.

 

اما همانگونه که انتظار می رفت مصوبات این ستاد متأسفانه با سهل انگاری و کوتاهی مسئولان دانشگاهی از ضمانت اجرایی چندانی برخوردار نیست که این امر به نوبه خود باعث گسترش ناهنجاری های مرتبط با مقوله حجاب و عفاف در سطح دانشگاه های آزاد شده است.

 

 

30

26

 

در همین راستا اخیراً طی خبرهای رسیده از دانشگاه آزاد مسجدسلیمان، عدم دخالت حراست در برخورد با افراد بدحجاب و نیز عدم ضمانت اجرای مصوبات ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علاوه بر حاد نمودن وضعیت حجاب و عفاف در این دانشگاه باعث اعتراض دبیر این ستاد و برخی دانشجویان دانشگاه به شرایط موجود شده است.

 

با این تفاسیر از دکتر شهبازی ریاست دانشگاه و مسئولان فرهنگی و حراست انتظار می رود که با توجه به اینکه مقوله حجاب و عفاف مقوله ای فرهنگی و فرای بحث های سیاسی و جناحی ریشه در اعتقادات ما دارد، در جهت بهبود و ساماندهی شرایط موجود در آن دانشگاه اقدامات لازم را صورت دهند.

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار:

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


 1. علی گفت:

  حالا کجات سوخته برادر؟؟!!! واقعا شما فکر میکنید میتونید با این نسل در بیوفتید؟؟؟ تا کی میخواهید به این مقاومت مذبوحانه ادامه بدید؟ حالا تو دانشگاه اجبارش کردی، بیرون چی؟ لابد بیرون هم تو و هم کیشان تو اسید میپاشید دیگه !!!

 2. مرتضی گفت:

  آقا علی یا شما غیرت نداری که حاضری خواهر و مادر خودت هم با هر وضعیتی برن بیرون و هزارتا چشم دنبالشون باشه یا اینکه از اون آدمایی هستی که دوست دارن با ناموس مردم خوش باشن ولی به خودشون که میرسه از صدتا مذهبی هم بدتر میکنن.
  در هر صورت آب از سرت گذشته، فکری به حال خودت بکن.
  در ضمن اونایی که منطق دارن صحبت میکنن نه اسیدپاشی، ما هم به این خودزنی های شما عادت کردیم، ماجراهای دنباله دار آتش زدن ستادهای انتخاباتی خودتون در شبهای انتخابات، کوی دانشگاه ۷۸، قتل های زنجیره ای، ترور حجاریان، اقدام به ترور خاتمی و… همه و همه برای تحت فشار قرار دادن نظام و امتیاز گرفتن از اونا یا به اصطلاح خودتون فشار از پایین و چانه زنی از بالا بوده و این مورد اسیدپاشی هم بلاشک کار امثال شماست که میخوان تصویب قانون حمایت از آمران به معروف رو تحت تاثیر قرار بده وگرنه امثال ماها هیچ وقت کاری انجام نمی دیم که در سطح بین الملل برای نظام هزینه داشته باشه، چرا قبل از اینکه این قانون مطرح بشه از این خبرها نبود؟
  خدا شفات بده مشخصه یا تازه وارد این وادی ها شدی یا چنان شستشو دادنت که امر بهت مشتبه شده که خود حق و حقیقتی!

 3. دلارام گفت:

  چی میگید واسه خودتون من یکی از دانشجوهای مسجدسلیمانم
  رفتارشون بادانشجوها افتضاس
  به دانشجوهابی اعتمادن
  بخوان بایه پسری حرف بزنن باید شرفشون بره بعد تاکمیته انظباتی برن
  خراب شه

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا