ساعت: ۰۹:۵۱:۲۴
|
امروز: پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, دانشگاه, سیاسی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 20179
تاریخ مخابره: شنبه ۱۹ مهر ۹۳
زمان مخابره: ۷:۳۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
اصرار به حضور یک تشکل منحله دانشگاهی در جلسه احزاب در استانداری

یکی از تشکل های دانشگاهی که به دلیل ماهیت فعالیت های خود در ایام فتنه سال ۸۸ توسط هیات نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهیان منحل شده است، این روزها به بهانه های مختلف به عنوان یک تشکل مستقل به جلسات استانداری خوزستان دعوت می شوند.

به گزارش موج چهارم، انجمن مدرسین دانشگاه شهید چمران اهواز بواسطه خط دهی و موج سازی برخی از اعضای آن به دانشجویان در ایام فتنه ۸۸ با تشخیص مراجع ذیصلاح منحل اعلام شد.

 

در این رابطه بسیاری از اعضای این تشکل بواسطه عملکرد خود احکام قضایی و انضباطی دریافت و عده ای نیز مجبور به بازنشستگی های پیش از موعد شدند.

 

اما نکته جالب اینجاست که با روی کار آمدن دولت یازدهم این تشکل منحله مجدداً فعالیت های خود را از سر گرفته است.

 

تاکنون نمایندگان این تشکل چندین نوبت به عنوان یک تشکل مستقل به جلسات استانداری دعوت شده اند که آخرین نمونه آن دعوت از دکتر صنیعی به عنوان نماینده این تشکل در جلسه مسئولین و فعالین احزاب و تشکل های سیاسی استان که روز گذشته، ۱۶ مهرماه در محل سالن جلسات معاونت سیاسی- اجتماعی استانداری تشکیل شد، می باشد.

 

 

6

7

 

این موضوع از دو حالت خارج نیست. چنانچه فعالیت مجدد این تشکل بدون اخذ مجوزهای لازم باشد که ناگفته پیداست که اقدامی کاملاً غیرقانونی است و دعوت از آنها در جلسات رسمی استانداری معنایی جز نقض قانون و اقدامات فراقانونی ندارد که امری نکوهیده می باشد.

 

حالت دوم که از سخنان رد و بدل شده میان محسن اورکی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان و دکتر صنیعی در جلسه مذکور برداشت می شود این است که این تشکل آرام و بی سر و صدا مجدداً مجوز فعالیت خود را کسب نموده است اما به دلیل حساسیت های بالا بر روی این تشکل و اعضای آن این آغاز به کار مجدد در سکوت خبری انجام شده است.

 

با فرض این حالت نیز مسئولان مربوطه در استانداری می بایست پاسخگو باشند که به استناد چه مدارک و قانونی حکم به فعالیت مجدد یک تشکل منحله با سوابق مشخص در فتنه ۸۸ داده اند.

 

به هر صورت فعالیت و احیای مجدد این تشکل قانونی باشد یا غیرقانونی، مشخص است که با توجه به حضور برخی چهره های خاص و رادیکال در این تشکل، در آینده نزدیک خبرهای بسیاری از آنها به گوش خواهد رسید.

 

 

ایمیل سایت خبری- تحلیلی موج چهارم جهت ارسال اخبار:

moje4news.khz@gmail.com

moje4news@chmail.ir

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا