ساعت: ۱۳:۲۲:۵۳
|
امروز: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, اقتصادی, خوزستان, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 19528
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۳
زمان مخابره: ۱۳:۰۵
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
نماینده دزفول:
لزوم توجه کشاورزی فراسرزمینی با توجه به بحران کم آبی در کشور

نماینده مردم دزفول و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با حمایت از طرح کشاورزی فراسرزمینی گفت: اکنون که کشور ایران با پدیده کم آبی مواجه است اجاره زمین در کشورهای آفریقایی بسیار اقتصادی است و می توان آن را با جدیت دنبال کرد.

به گزارش موج چهارم، عباس پاپی زاده در رابطه با پیشنهادات مطرح شده مبنی بر اجاره زمین درسایر کشورها برای توسعه کشاورزی، گفت: این پیشنهاد در دولت های گذشته نیز مطرح شده که در کشورهایی نظیر تانزانیا و اوگاندا زمینی هایی اجاره و در آن مکان برای ایران به کشاورزی پرداخته شود.

 

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: کشت فراسرزمینی به دلیل وجود مشکلات و عدم زیرساخت های لازم، همواره مورد استقبال چندانی قرار نگرفته و برای حرکت به این سمت، باید سرمایه گذاران داخلی را مایل به حضور در بخش کشاورزی فراسرزمینی کرد.

 

وی ادامه داد: اکنون کشور ایران با پدیده کم آبی مواجه بوده و اجاره زمین در سایر کشورها، می تواند بسیار کارآمد باشد، به طور مثال می توان در آفریقای جنونی اقدام به کشت محصولاتی از قبیل دانه‌های روغنی، ذرت و گندم کرد که ثمره آن عاید کل کشور می شود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به هزینه های پایین کشاورزی در کشورهای آفریقایی افزود: به همین دلیل کشت فراسرزمینی توجیه کاملا اقتصادی داشته و می توان آن را با جدیت دنبال کرد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به اینکه آیا کشاورزی فراسرزمینی، باعث رونق اشتغال در دیگر کشورها نمی شود، گفت: اکنون تعداد بسیاری از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در کشور وجود دارند که می توانند تشکیل تعاونی داده و با سفر به سایر کشورها، به نفع ایران فعالیت کنند و ما نیز باید با تمام توان از این حرکت حمایت کنیم.

 

نماینده مردم دزفول در مجلس با اشاره به وارد کننده بودن ایران در بخش محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: به طور حتم کشت فراسرزمینی این مشکلات را حل کرده و با امنیت بیشتری به تولید محصولات کشاورزی خواهیم پرداخت.

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا