ساعت: ۰۳:۵۳:۴۸
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 19516
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۳
زمان مخابره: ۱۱:۱۶
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
برگزرای شوی لباس در اهواز و چند نکته+ تصاویر

گسترش برگزاری شوهای لباس و مد به صورت زیرزمینی با لباس های خارج از عرف، عدم تطابق لباس هایی که قرار است تبلیغ شوند با مدل های بومی و اسلامی، عکس گرفتن آقایان از خانمها، اداره یک مجموعه زنانه توسط یک مدیر آقا، استفاده از حجاب نامتعارف برای تبلیغات و پوشش نامناسب خانم ها در ژورنال های لباس داخلی، از جمله معضلات اساسی است که صنعت مد با آن درگیر می باشد.

به گزارش موج چهارم، روز گذشته الهه موالی زاده، مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان از برگزاری نخستین نمایشگاه زنده مد و لباس دختران در خوزستان در آینده نزدیک خبر داد.

 

وی در توضیح این خبر گفت: این نمایشگاه برای اولین بار در کشور به صورت زنده برگزار می‌شود و تنها شامل عکس و پوستر نیست بلکه توسط چندین نفر، مدل‌های لباس به نمایش در می‌آید.

 

موالی زاده افزود: پیش از این نمایشگاه‌های لباس زیادی برپا شده که نمایش لباس‌ها تنها روی مانکن بوده است ولی در این نمایشگاه، ما از روش کت‌والک استفاده کرده‌ایم.

 

به این بهانه لازم دیدیم تا بررسی مختصری از روند برگزاری شوهای زنده مد در ایران پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و ایرادات وارد بر آنها داشته باشیم و امیدوار باشیم که این ایرادات در نمایشگاه ها و یا خانه های مد احتمالی که در آینده در اهواز افتتاح می شوند برطرف شوند.

 

اولین اجرای رسمی زنده لباس ایران در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۲ در جریان اختتامیه سومین جشنواره مد و لباس فجر در تالار وحدت در حضور مسئولان و با پوشش خبری رسانه های داخلی و خارجی انجام گردید. این نمایش زنده لباس در دو بخش پوشش لباس های چرم آقایان و بخش برگزیدگان جشنواره مد و لباس فجر در دو بخش آقایان و بانوان انجام شد.

 

 

نمایش_زنده_لباس_تالار_وحدت_-3

 

حمید قبادی دبیراین جشنواره در حاشیه آن با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ مرکز دانشگاهی در کشور به صورت تخصصی در حوزه مد و لباس در حال فعالیت هستند، عنوان کرد: امسال ۳۰ مجوز موسسه مدسازی در کشور ارائه شده و برای سال آینده نیز مقرر شده با طبقه بندی و درجه بندی طراحان این رقم به ۲۰۰ موسسه ارتقا یابد که از این بین ۵۰ موسسه طراحی و دوخت و ۵۰ موسسه خدمات تبلیغاتی خواهد بود.

 

با حمایت دولت از صنعت مدلینگ در ایران و گسترش این صنعت در ایران مشکلات ناشی از عدم تطابق این صنعت با فرهنگ ایرانی- اسلامی به تدریج نمایان شد. در یکی از این تعارضات که منجر به جنجال در عرصه فرهنگی کشور شد، مرکز مدلینگ “خانه مد” در اقدامی کپی برداری شده از نمونه غربی خود اقدام به برگزاری شوی لباس که در آن مدل‌ها مانتوهایی با نشان پرچم ایران بر تن داشتند، نمود.

 

 

7

 

اما نکته قابل توجه در این شوی لباس حضور گسترده مردان در یک شوی لباس زنانه بود. این اقدام واکنش بسیاری از مسئولان و دلسوزان فرهنگی کشور را برانگیخت تا اینکه سرانجام حمید قبادی، دبیر کارگروه سازماندهی مد ولباس ایران، در اینباره گفت: شوی مد برگزار شده با قوانین مد و لباس کارگروه مدیریت منطبق نبوده و پس از برگزاری آن، اقدامات قانونی در این زمینه اتخاذ شد و “خانه مد ایران” تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

 

هنوز چند هفته ای از جنجال “خانه مد ایران” نگذشته بود که گزارش پخش شده از در خصوص صنعت مد در ایران خبرساز شد.

 

این گزارش در حالی از شبکه چین پخش شد که گزارشگر این شبکه آغاز گزارش خود را با نمایش دختران محجبه شروع می کند، اما پس از آن به یک مرکز آموزش مدلینگ وارد می شود که همه پرسنل آن از رئیس گرفته تا عکاس آن همه مرد و فقط مدل های این موسسه خانم هستند.

 

 

88620-261830-1408866873

تخلفاتی از این دست در موسسات مجاز مد، گسترش برگزاری شوهای لباس و مد به صورت زیرزمینی با لباس های خارج از عرف، عدم تطابق لباس هایی که قرار است تبلیغ شوند با مدل های بومی و اسلامی، عکس گرفتن آقایان از خانمها، اداره یک مجموعه زنانه توسط یک مدیر آقا، استفاده از حجاب نامتعارف برای تبلیغات و پوشش نامناسب خانم ها در ژورنال های لباس داخلی، از جمله معضلات اساسی است که این صنعت با آن درگیر می باشد.

 

به هرحال امید آن می رود که در صورتی که مسئولان استان خوزستان در تلاش هستند تا صنعت مدلینگ و خانه های مد را در استان گسترش دهند به این نکات و ایرادات توجه نمایند تا از بروز مشکلات جدی در آینده جلوگیری شود.

 


  1. Sheila.almoni@gmail.com گفت:

    سلام خانم موالی زاده.خواستم ببینم چطور میتونم پیگیر بشم برا خانه مد ممنونم.

دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا