ساعت: ۰۸:۲۰:۰۹
|
امروز: یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, سیاسی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 19089
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۳
زمان مخابره: ۱۰:۴۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
بازار شایعات در این روزها داغ داغ است...
ماجرای انفجار تروریستی در متروی تهران!

با آتش سوزی در یکی از قطارهای خط چهار متروی تهران بلافاصله شایعات در خصوص دلایل این ماجرا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بالا گرفت و طبق معمول این روزها بازهم احتمال یک اقدامات تروریستی!! مطرح شد.

به گزارش موج چهارم، ماجرا از این قرار بود که یکی از قطارهای خط چهار متروی پایتخت عصر سه شنبه در مسیر شرق به غرب بین ایستگاه آزادی و اکباتان دچار نقص فنی و حریق شد و درجریان آن ده نفر براثر دودگرفتگی مصدوم شدند.

 

 

6

 

 

روابط عمومی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه – مترو – در این خصوص اعلام کرد که این حادثه به دلیل اتصال سیم های برق بوجود آمد و موجب شد تا دود فضای این محدوده را فراگیرد که با حضور به موقع نیروهای فنی مترو این مشکل مهار شد.

 

مسافران قطار نیز بلافاصله تخلیه شدند تا نقص فنی آن رفع شود و این در حالی است که شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به منظور تسهیل تردد شهروندان چندین دستگاه اتوبوس به این محدوده اعزام کرده است.

 

حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز در این زمینه عنوان کرد: ۱۰ نفر از شهروندان براثر حادثه خط چهار مترو پایتخت دچار دودزدگی و مصدومیت شدند که از این تعداد چهار نفر به صورت سرپایی درمان و شش نفر دیگر نیز به بیمارستان های شهید فیاض بخش و حضرت رسول اکرم (ص) منتقل شدند.

 

 

اما پس از این ماجرا و بالا گرفتن شایعاتی در خصوص اقدام تروریستی در متروی تهران علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران ضمن رد شایعه بمب‌گذاری در خط ۴ مترو تهران گفت: ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه امشب در اثر اتصالی سیستم برقی دو واگن قطار در ایستگاه استاد معین، آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد و دود متصاعد می‌شود که در اثر تخلیه مسافران ایستگاه مترو، مقداری مشکل ترافیکی در خیابان آزادی بوجود آمد و مشکل خاص دیگری رخ نداد. به هر حال این حادثه، مقداری مردم را نگران کرد.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر، این دومین حادثه است که در مترو تهران اتفاق می‌افتد و جا دارد مسئولین مترو پاسخ روشنی در ارتباط با این حوادث ارائه کنند و ما هم پیگیر این موضوع خواهیم شد. در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است ولی از تبعات این حادثه، خروج مردم از مترو و مختل شدن سیستم ترافیکی خیابان آزادی است.

 

 

5

 

 

به هر حال مع الاسف همانگونه که در مطالب گذشته نیز اشاره کردیم این روزها بازار رواج شایعات در جامعه بسیار گرم است و عده ای نیز خواسته یا ناخواسته با هر اتفاق ساده ای به گسترش این شایعات و ایجاد التهاب در جامعه دامن می زنند.

 

از شایعه حضور نیروهای وهابی در مناطق جنوبی و مرکزی کشور و کشتن زنان و دختران یا حضور نیروهای داعش در استان های مختلف کشور گرفته تا شایعه انفجار تروریستی در متروی تهران، همگی ساخته و پرداخته ذهن افرادی است که باید نهادهای امنیتی کشور در خصوص اغراض آنها تحقیق نمایند.

 

از سویی با توجه به اینکه معمولاً شایعات در زمانی رواج می یابند که اطلاع رسانی مسئولان کافی و روشن نباشد لذا از مسئولان کشوری و محلی انتظار می رود که در خصوص مسائل جامعه با شفافیت و وضوح اطلاع رسانی نمایند تا از این طریق جلوی انتشار شایعاتی که فضای روانی جامعه را متشنج می کند، گرفته شود.

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا