ساعت: ۱۳:۲۴:۰۱
|
امروز: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, اقتصادی, خوزستان, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 18457
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۵ شهریور ۹۳
زمان مخابره: ۷:۱۴
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
نماینده دزفول:
افزایش قیمت و استفاده از روغن پالم عامل کاهش مصرف این محصولات لبنی در کشور

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات لبنی بر دوش مردم سنگینی می کند، گفت: افزایش قیمت لبنیات و آشکار شدن استفاده از پالم، باعث کاهش تقاضا برای این محصول استراتژیک شده است.

به گزارش موج چهارم، مهمترین محورهای سخنان عباس پاپی زاده بالگان در این خصوص به شرح زیر می باشد:

– سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده وظیفه دارد که بر افزایش قیمت ها نظارت و از نوسانات غیر مرتبط با تولید پیشگیری کند، چرا که بر اساس مصوبه هیات وزیران، تولیدکنندگان محصولات لبنی حق افزایش نرخ بیش از ۱۵ درصد را ندارند.

 

– استفاده از لبنیات به عنوان یکی از کالاهای ضروری در سبد غذایی خانوار، همواره مورد توصیه قرار گرفته و تلاش ها نیز در راستای افزایش مصرف آن از طریق فرهنگسازی است، اما اخیراً به دلیل افزایش هزینه های تولید و عدم جبران آن توسط دولت، شاهد افزایش قیمت تمام شده محصولات لبنی هستیم که افزایش قیمت محصولات لبنی بر دوش مردم سنگینی می کند.

 

– این افزایش هزینه ها و ناتوانی خرید از سوی مصرف کننده، به حذف محصولات لبنی از سبد غذایی خانوار و کاهش تقاضا منجر شده به نحوی که اخبار انتشار یافته حکایت از کاهش ۳۰ درصدی مصرف شیر و سایر فرآورده های لبنی دارد، در صورتی که این موضوع هم به ضرر مصرف کننده است و هم به تولید آسیب های فراوانی را وارد می کند.

 

– عامل دیگر کاهش تقاضا نیز به دلیل آشکار شدن وجود روغن پالم در محصولات لبنی است که باعث بی اعتمادی مردم به تولیدکنندگان و کاهش تقاضای خرید شده است.

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا