ساعت: ۱۳:۱۷:۴۴
|
امروز: یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, سیاسی, مهم ترین خبر ها, ویژه ها
کد خبر: 17192
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۳
زمان مخابره: ۷:۵۶
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
به بهانه انتشار یک خبر
مسئولان استان مراقب باشند، حوادث سال ۸۴ اهواز نیز از انتشار یک خبر کذب آغاز شد!!

نکته قابل توجه که نباید به سادگی از کنار آن گذشت توجه به این موضوع می باشد که اغتشاشات و حوادث ناگوار سال ۸۴ اهواز که با بمب گذاری های عناصر خودفروخته تجزیه طلب به اوج خود رسید نیز از انتشار یک نامه جعلی و منتسب به رئیس دفتر رئیس جمهور وقت آغاز شد.

موج چهارم/ چندی پیش خبری در یکی از سایت های خبری استان منتشر شد که در آن از قول استاندار بیان شده بود که ” بعضی از اقوام مدیریت ضعیفی در استان دارند و مجبور به استفاده از مدیران غیربومی در استان هستیم”.

این خبر بلافاصله توسط جمال درویش، مسئول روابط عمومی استانداری خوزستان تکذیب شد، وی در توضیح این موضوع عنوان کرد:

اینکه در یکی از سایت‌های خبری از قول استاندار آمده که در سخنرانی روز ۱۶ مردادماه در جمع خبرنگاران و روز خبرنگار گفته شده که برخی اقوام، مدیریت ضعیفی در استان دارند، کذب محض است. هرکسی با افکار و روحیات استاندار خوزستان آشنا باشد، می‌داند وی امکان ندارد حرفی زده باشد که در آن نسبت به اقوام موجود در استان خوزستان بی‌احترامی یا اهانتی بکند.

 

وی افزود: در آن جلسه حدود ۴۰۰ نفر از دوستان خبرنگار و غیر خبرنگار حضور داشتند و همه می‌توانند شهادت بدهند که در سخنرانی استاندار به هیچ یک از اقوام خوزستانی بی‌احترامی نشد زیرا سخنرانی وی ضبط شده است.

 

125

 

 

نکته قابل توجه که نباید به سادگی از کنار آن گذشت توجه به این موضوع می باشد که اغتشاشات و حوادث ناگوار سال ۸۴ اهواز که با بمب گذاری های عناصر خودفروخته تجزیه طلب به اوج خود رسید نیز از انتشار یک نامه جعلی و منتسب به رئیس دفتر رئیس جمهور وقت آغاز شد.

 

هرچند اعتبار نامه منتشر شده از ابتدا مخدوش بود اما فضاسازی رسانه های تجزیه طلب و معاند نظام و فتنه انگیزی عوامل داخلی گروهک های تجزیه طلب باعث شد که با ایجاد هیجانات کاذب در میان جوانان خوزستانی اغتشاش و آشوب به وجود آید و پس از آن عده ای موج سوار که از مدت ها قبل برای چنین روزی برنامه ریزی کرده بودند، توانستند آن حوادث شوم و ناگوار را رقم بزنند.

 

به هر حا آنچه مشخص و نیازمند توجه مسئولان امنیتی استان می باشد این است که با روی کار آمدن دولت اعتدال گرا عده ای تحرکاتی را در جهت تقویت و سازماندهی مجدد برخی گروه ها با تکیه بر احساسات قومیت گرایی در استان آغاز کرده اند و انتشار این گونه اخبار کذب از جانب مسئولان نیز زمینه سازی اذهان مردم برای بهره برداری از این اخبار در زمان مناسب می باشد (برای نمونه به این خبر مراجعه نمایید).

 

مسئول روابط عمومی استانداری خوزستان نیز با اشاره ضمنی به اهداف پشت پرده از انتشار این گونه اخبار توسط برخی افراد، عنوان کرد:

 

“کسانی که این شایعات را می‌سازند و منتشر می‌کنند نه تنها دوست هیچ یک از اقوام خوزستانی نیستند بلکه دشمن همه اقوام و مردم خوزستان هستند و قصد آنها از بین بردن آرامش و همزیستی مردم استان و ایجاد آشوب و اختلاف است.”

 

بنابراین انتظار می رود که با هوشیاری بیشتر این اخبار و حوادث به ظاهر ساده را پیگیری نمود تا در آینده شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

 

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا