ساعت: ۰۳:۵۱:۴۵
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, سیاسی, فرهنگی اجتماعی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 11930
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۳
زمان مخابره: ۱۱:۰۷
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
یک مقام آگاه در گفتگو با موج چهارم:
بحث ورود داعش به خوزستان و آتش زدن مساجد ماهشهر دروغ پردازی مغرضانه است

یک مقام آگاه گفت: شایعه پراکنی های اخیر در خصوص ورود نیروهای داعش یا وهابیون به استان خوزستان و آتش زدن چند مسجد و حسینیه در ماهشهر شایع پراکنی و دروغ پردازی عده ای مغرض می باشد که هدفی جز برهم زدن آرامش عمومی مردم استان ندارند.

به گزارش موج چهارم ماجرا از آنجا آغاز شد که طی چند روز گذشته دو مسجد و یک حسینیه در شهرک طالقانی ماهشهر دچار آتش سوزی شدند که بنابر گفته مسئولان و پس از چند روز تحقیق، اتصال سیم برق و سهل انگاری موجب بروز این حوادث شده است.

55

اما به فاصله کمی از بروز این حادثه از سوی افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی اخباری مبنی بر اینکه این اقدامات از طریق وهابیون و به خصوص اعضای داعش! صورت گرفته، منتشر شد که متأسفانه همانند خبر خفاش شب که پیشتر به آن اشاره شد، به سرعت در سطح جامعه منتشر و مورد پذیرش عموم قرار گرفت و ترس و تشویش اذهان عموم مردم را در بر داشت.

در ادامه قدرت الله دهقان، معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان با تکذیب این خبر عنوان کرد: حسینیه لفته حیدری در ماهشهر بدلیل مشکل برق شهری دچار آتش سوزی جزیی شد که با تلاش مأموران امداد و عملیات برق و آتش نشانی این آتش سوزی برطرف شد. براساس گزارشات واصله بخشی از موکت مسجد صاحب الزمان این شهر نیز در پی بروز اختلاف بین هیأت امنای مسجد که در جریان انتخابات این هیأت بوجود آمد دچار آتش سوزی شد که مراتب در حال بررسی است.

وی در ادامه ضمن تکذیب مجدد شایعه مطرح شده در سطح جامعه، افزود: معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان پیگیر این موضوع است و با عوامل انتشار این خبر برخورد می نماید.

11

شایعه ورود وهابیون به کشور و تعدی به دختران جوان که پس از چندی کذب بودن آن مشخص شد

همچنین یک مقام آگاه در گفتگو با موج چهارم اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی همه خدمتگزاران مردم در نیروهای نظامی، به لطف خدا امنیت مرزهای کشور در شرایط بسیار مطلوبی به سر می برد و هرگونه تحرکات دشمن با دقت رصد می شود و در صورتی که کوچکترین تهدیدی احساس شود، این تهدید در نطفه خفه می شود.

وی افزود: بنابراین با اطمینان می گویم که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. شایعه پراکنی های اخیر در خصوص ورود نیروهای داعش یا وهابیون به استان خوزستان و آتش زدن چند مسجد و حسینیه در ماهشهر شایع پراکنی و دروغ پردازی عده ای مغرض می باشد که هدفی جز برهم زدن آرامش عمومی مردم استان ندارند.

در پایان باید متذکر شد که اینکه چرا شایعات بی پایه و اساس با این سرعت در جامعه ما منتشر شده و مورد قبول عامه مردم قرار می گیرند، به لحاظ جامعه شناختی جای بحث دارد اما از نهادهای ذیربط انتظار می رود که با نظارت بیشتر از انتشار این گونه اخبار که آرامش عمومی مردم را بر هم می زند، به شدت برخورد نماید.

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا