ساعت: ۰۳:۵۷:۳۵
|
امروز: شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
سرویس خبر: آخرین اخبار, خوزستان, سیاسی, مهم ترین خبر ها
کد خبر: 11186
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۸ خرداد ۹۳
زمان مخابره: ۱۱:۵۲
اشتراک گذاری داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک
امتیاز دهی
امکانات
محمد رشیدیان نماینده اسبق آبادان:
من به آقای خامنه ای تذکر شرعی دارم !

به همت دکتر سید حسین دهدشتی قرار است نکوداشتی برای محمدرشیدیان نماینده مرحوم و اسبق آبادان گرفته شود. شخصی که در پی قرائت حکم حکومتی ولی الامر مسلمین در مجلس ششم، توهینی به مقام ولایت نمودند که باعث تشنج مجلس گردید .

تاریخ صدر اسلام مملو از درس ها و نکاتی است که هرچند به ظاهر از تاریخ آن گذشته اما قابل استفاده برای زمان های مختلف از جمله زمان ما است .

عاقبت بخیری افراد در صدر اسلام یکی از اموری است که باعث درس عبرت گرفتن برای ما می شود . چه بسیار انسان هایی بودند که در راه اسلام رنج ها و مشقت های زیادی کشیدند اما در آخر به انحرافی از عاقبت بخیری بی نصیب ماندند . در ادامه به ذکر دو مورد از این افراد که در دامن ولایت بودند اما متاسفانه نمک خوردند و نمکدان را شکستند می پردازیم

زبیر

شخصیتی که مردم ما بعد از فتنه ۸۸ او را با توصیفی که اهل فن بیان کردند به خوبی می شناسند . مردی که دارای مدال های افتخار فراوانی بود از آنجمله :

–         پیامبر صلی الله علیه و اله او را حواری خود می دانست

–         پسر دایی و همرزم مولا علی علیه السلام در تمامی جنگ های صدر اسلام

–         جانباز تثبیت اسلام

–         تنها کسی در کوچه های مدینه برای دفاع از حضرت علی علیه السلام شمشیر کشید .

–         و …

اما حیف این مرد که در دامان ولایت بود متاسفانه با ساده انگاری به حب دنیا از دامن ولایت جدا شد و در آخر شمشیری که سال ها با آن برای ولایت جنگیده بود حال آن را در مقابل ولایت لخت کرده بود .

ابن ملجم مرادی

حاکم یمن به مردمش گفت علی بن ابی طالب به حکومت رسیده است از بین خود صد نفر انتخاب کنید تا به نمایندگی از شما به کوفه بروند و با امام علی علیه السلام بیعت کنند .

از بین مردم یمن صد نفر نخبه جمع شدند و این صد نفر ده نفر خاص الخاص خود را انتخاب کردند و قرار شد این ده نفر که نخبه ترین مردم یمن بودند به دیدار مولایشان بروند حال این جماعت سخنگویی نیاز داشت از بین خود ابن ملجم را انتخاب کردند و چه خطبه زیبایی در وصف امیرالمومنین خواند .

ابن ملجم در دامن ولایت جان گرفت و بزرگ شد اما او نیز به مانند زبیر به دنبال شهوات نفسانی خود با کج فهمی و برداشت اشتباه از دین از دامن ولایت جدا شد .

حرف اصلی

خبری از برخی رسانه های شهرستان به نقل از فرماندار ویژه ابادان مبنی بر برگزاری نکوداشت نمایندگان ادوار آبادان پخش شد .

طبق بیان فرماندار محترم آقای دکتر شهبازی قرار بر این است که از مرحوم محمد رشیدیان نماینده سابق مجلس نیز یادی بشود.

نمی دانم آقای رشیدیان عاقبت بخیر شد یا نه خدا می داند اما چیزی که برای ما مهم است ایشان در آخر عمر سیاسیشان از دامن ولایت خارج شدند .

هنوز جمله ایشان در مجلس ششم در پی قرائت حکم حکومتی ولی الامر مسلمین در اذهان وجود دارد ، توهینی که به مقام ولایت شد و باعث تشنج مجلس گردید .

و یا اعتراضات ایشان نسبت به شورای نگهبان و شرکت در تحصن نمایندگان مجلس .

این مواضع ایشان خروش ملت ولایت مدار آبادان را در پی داشت و باعث شد که ایشان اواخر عمر خود را در خارج از آبادان سپری کند .

با این وصف چرا فرمانداری ویژه آبادان اصرار به زنده کردن و یاد کردن از او را دارد جای بسی تعجب است .

نویسنده :عبدالزهرا علوی

 


دیدگاه شما


آخرین خبرها
طراحان دیدنا