ساعت: ۲۰:۲۶:۰۵
|
امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار مهم :
|
فیلم
صوت

روایت برنامه عصرانه از ادامه وضعیت نامناسب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

آهنگران و مطیعی و شهدای مدافع حرم /
آخرین خبرها
خوزستان
بایگانی: آزاد اندیشی
گروه دانشگاه " موج چهارم " :

هزار نفر از دانشجویان در واکنش به عدم پخش زنده مناظرات انتخاباتی از رسانه ملی خواستند تا از جناح بندی‌های سیاسی به دور باشد و در برابر فشار برخی افراد سودجو و منفعت طلب مقاومت کند.


در پی توقیف نشریات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز :

در پی توقیف نشریات انجمن اسلانی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، از سوی این انجمن جوابیه ای صادر گردید.


جلسه تریبون آزاد با موضوع بررسی ابعاد قیام امام حسین (ع) طی روزهای های شنبه و یکشنبه، سوم و چهارم آبان ماه به زبان عربی در دانشگاه آزاد اهواز برگزار شد.


بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه جندی شاپور اهواز در خصوص افزایش شهریه مجموعه‌های آموزشی کشور:

با چنین پیشینه و سرعت تحولی در انحراف از قانون اساسی و با توجه به فرمایشات معاون محترم آموزش وزیر بهداشت مبنی بر افزایش پذیرش دانشجویان شهریه‌پرداز در سال آینده تا پنجاه درصد کل ظرفیت دانشگاه، بیم واقع بینانه‌ای است، روزی فرا برسد که دیگر خبری از دانشجوی شهریه “نپرداز” نباشد.


اولین جلسه از سلسله جلسات نقد نظریات متعارف غربی با موضوع رابطه هنر و معرفت از منظر معرفت شناسی روز پنج شنبه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود.


عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران معتقد است اسلامی شدن دانشگاه ها بایستی در چهار بخش مدیریتی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تحقق یابد.


معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ابلاغ اصلاحیه آئین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی در مهرماه خبر داد و گفت: پس از ابلاغ آئین‌نامه شاهد توسعه برگزاری این کرسی‌ها هستیم.


سعید ورمزیاری

به عقیده نگارنده ریشه ارائه این مدل در افکار برخی از آقایانی است که هنوز معتقد به تفکرات لیبرالی و غربی و تساهل و تسامح می باشند و از اسلام و اصول و مبانی آن فقط به عنوان نمادهایی سمبلیک برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند.


دانشگاه جندی شاپور دزفول اعلام کرده است که تنها برای دانشجویان روزانه ورودی ۹۲ خوابگاه اختصاص داده می شود که این موضوع اعتراض دانشجویان را برانگیخته است.


مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان:

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان گفت: امسال در مجموع ۳۰۰ نفر در قالب طرح ولایت استانی به مشهد اعزام شدند.


حضور دشمن شکن امت اسلام در راهپیمایی روز قدس، رژیم غاصب صهیونیستی را به سرنوشت محتوم خود که همان زوال و نابودی خفت بار است، نزدیکتر ساخته و بارقه امید و پیروزی را در دل پر درد ملت مظلوم فلسطین روشن خواهد ساخت.


بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه چمران به مناسبت پنجمین سالگرد فتنه 88:

گویا برخی از افراد و جریان‌ها نقش خودشان را در توهم و دروغ بزرگِ «تقلب» و «فتنه»ی ۸۸ که هزینه‏ی عظیمی را بر امنیت و منافع ملی تحمیل کرد، فراموش کرده‏اند و با بی شرمی تمام و هماهنگ با جریانات ضد انقلاب برانداز در پی جرم زدایی از فتنه و فتنه گران خائن ۸۸ هستند.


با انتصاب سرپرست جدید دانشگاه تهران

چند روز پیش و با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سرپرست دانشگاه تهران معرفی شد. بر این اساس فرجی دانا وزیر علوم از میان ۵ گزینه انتخابی شورای اساتید دانشگاه، دکتر محمود نیلی را به سمت سرپرست موقت این دانشگاه منصوب کرد.


حجت الاسلام نبویان در دانشگاه شهید چمران اهواز:

حجت الاسلام محمود نبویان گفت: در همین دانشگاه کسانی که در فتنه ۸۸ بودند اکنون سرپرست دانشگاه شده اند. یک دروغگو، یک خائن که دروغ بزرگ ۲۴ میلیون رأی موسوی را نظام نسبت داده بود، اکنون معاون وزیر علوم شده است.


مسئول بسیج اساتید خوزستان خبر داد:

مسئول بسیج اساتید خوزستان از برگزاری کارگاه یک روزه جنگ نرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه خبر داد.


رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام زمان برگزاری مصاحبه‌های آزمون دکتری این دانشگاه تا ۱۵ خردادماه خبر داد.


دیروز خبری در یکی از سایت های آبادان نظرم را جلب کرد. خبر مربوط به تهدید مدیر این سایت خبری توسط عواملی منتسب به سازمان منطقه آزاد اروند بود.


محمد حسن حسینی نیک

امروز سیطره فرهنگ و تمدن غرب بر فرهنگ دیگر ملت ها بر نخبگان فکری و اندیشمندان شرق و غرب پوشیده نیست، به طوری که شعار سردمداران مدرنیته با عنوان “نظم نوین جهانی” و حرکت به سوی تشکیل “دهکده واحد جهانی” بر همگان آشکار شده است.


مسئولان به گوش باشند

در سایه غفلت یا زد و بندهای سیاسی پشت پرده، عناصر تندرو و افراطی جریان اصلاحات که پس از حوادث فتنه ۸۸ رو به زوال سیاسی گذاشته بودند، موفق شدند مناصب کلیدی کشور را در اختیار بگیرند.


مناظره بین صادق زیباکلام و محمد حسن قدیری ابیانه که قرار بود ساعت ۱۴ روز دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه در مجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان برگزار شود، به علت خواب و جاماندن زیباکلام از پرواز به جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی تغییر یافت.


صفحه 1 از 212