ساعت: ۰۹:۵۷:۳۳
|
امروز: پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
|
فیلم
صوت

روایت برنامه عصرانه از ادامه وضعیت نامناسب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت

آهنگران و مطیعی و شهدای مدافع حرم /
آخرین خبرها
خوزستان
بایگانی: وزارت علوم

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در حکمی “مسعود برومند” را به سمت معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم منصوب کرد.


با اولین حکم وزیر علوم؛

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، یعقوب محمدی فر را به عنوان سرپرست دانشگاه بوعلی سینای همدان معرفی کرد.


با رای مجلس شورای اسلامی؛

منصور غلامی با رأی اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دوازدهم شد.


با حضور شریعتی نیاسر؛

مراسم تودیع مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم و قائم مقام و مشاور وزیر علوم برگزار شد.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

جلسه بررسی برنامه و صلاحیت وزیران پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری فردا با حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس برگزار می‌شود.


زاهدی:

رئیس کمیسیون آموزش گفت: نظر کمیسیون نسبت به غلامی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم مثبت است و استنباط این است که حتما رای اعتماد مجلس را خواهد داشت.


گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

پس از کش و قوس های فراوان منصور غلامی از سوی رئیس دولت اعتدال برای تصدی وزارت علوم معرفی شد. برای آشنایی بیشتر با منصور غلامی با ما همراه باشید.


منصور غلامی

گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: برای اولین بار برای تدوین برنامه تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی با رؤسای دانشگاه‌های کشور مکاتبه و نظر آنان دریافت شد لذا این برنامه حاصل خرد جمعی و مورد توافق دانشگاهیان کشور است.


نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی:

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی گفت: تمام اقدامات از جانب ما برای پیگیری حذف واژه غیرانتفاعی صورت گرفته و وزارت علوم نیز مدافع این مسئله است، اما در شورای انقلاب فرهنگی هنوز نوبت به رسیدگی این موضوع نشده و قرار شده در جلسه آینده این شورا تصویب شود که اگر این اتفاق بیافتد، تحولی بزرگی برای موسسات آموزش عالی غیردولتی خواهد بود.


اینفوگرافیک:

دکتر منصور غلامی رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان برای تصدی وزارت علوم به مجلس معرفی شد. طبق گفته ها یکشنبه هفته آینده همزمان جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم و نیرو برگزار می شود.


کمپین ۷ هزار نفری دانشجویان دکتری در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور

کمپین ۷ هزار نفری دانشجویان دکتری در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور نوشت: افت کیفی نظام آموزش عالی در کشور به بحران تبدیل شده است.


وزیر پیشنهادی علوم در نشست فراکسیون ولایی مجلس:

وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در فراکسیون ولایی مجلس با تأکید بر اینکه اجازه نخواهم داد در کارم دخالت شود، گفت: به ایجاد کرسی‌‎های آزاداندیشی و فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها معتقدم.


از خواست دانشجو تا خواست وزیر!

وزارتخانه علوم متاسفانه تبدیل به “وزارتخانه احزاب” شده، گروه ها، جریانات سیاسی مختلف درصدد هستند چینش افراد خود در وزارتخانه کنند تا بتوانند سهم بیشتری پیدا کنند.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم گفت: ضمانت اجرای منشور حقوق دانشجویی در دانشگاه‌ها شوراهایی هستند که ذیل این منشور تشکیل شده اند.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

رئیس کمیسیون آموزش گفت: طبق شنیده‌ها و آخرین اطلاعات رسیده به احتمال زیاد “منصور غلامی” رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا همدان به‌‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری آقای روحانی خواهد بود.


رییس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد

مشاور وزیر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص ۵۷ میلیارد تومان اعتبار برای بهبود فضای خوابگاهی در سال جاری توسط این صندوق خبر داد.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

نماینده مردم تهران درباره تاخیر در معرفی وزیر علوم گفت: در شرایط فعلی معرفی فرجی دانا و همچنین ضیا هاشمی برای وزارت علوم منتفی شده است.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

اینکه تقریبا تکلیف تمامی وزارتخانه ها مشخص شده است الا وزارت علوم غیر طبیعی نیست، چراکه ماموریتی که این وزارتخانه دارد فراتر از آن است که در قانون برای آن مشخص شده است، وزارتخانه ای که علاوه بر کارهای معمول خود وظیفه ی ارتباط با احزاب و جناح های سیاسی را نیز دارد، بهتر است این تعریف را از وزارت علوم بگوییم که نهادی است سیاسی که در آن کار علمی نیز می شود.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور صبح امروز – شنبه – با حضور رییس جمهور در دانشگاه تهران گشایش یافت.


گروه دانشگاه "موج چهارم":

اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌هاٰ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری کشور با سخنان دکتر سید ضیاء هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.


صفحه 1 از 212